Pesti Srácok

Alapjövedelemre van pénz Karácsony Gergely birodalmában, gyerektáborra nincs (PS-videó!)

Egy jól működő önkormányzati tulajdonú cégtől, a Sport Kft.-től vonta el az éves költségvetésének egyharmadát a Karácsony Gergely vezette zuglói önkormányzat, amely így akar takarékoskodni. A többek között az alapjövedelem bevezetéséről elhíresült kerületben 301 millió forintról 200 millióra csökkentették a cég éves keretét, amivel veszélybe került több olyan feladat ellátása, amelyeket eddig végzett.

A keretcsökkentést még a 2018-as költségvetés decemberi elfogadásakor indítványozta a helyi szocialista frakció, amit akkor el is fogadott a baloldali túlsúlyú képviselő-testület. Most a fideszes alpolgármester határozati javaslatot nyújtott be, hogy valamelyest korrigálja a nehéz helyzetbe hozott cég pénzügyi állapotát, azonban Karácsony Gergely felületesen, a részleteket kihagyva lemásolta a fideszes javaslatot, és a sajátját szuszakolta be helyette a rendkívüli testületi ülésre. A Sport Kft. működéséről havi bontású elszámolást kapó képviselő-testület baloldali tagjai azonban most döbbentek rá, hogy nem érzik magukat elég jól tájékoztatottnak a cég működését illetően, ezért a fideszes módosító indítványt sem fogadták el, amely, ha a többi ellehetetlenített feladatra nem is, legalább annyi pénzt juttatott volna a Sport Kft.-nek, amennyiből az előző évekhez hasonlóan megvalósulhatna a rászoruló gyerekek táboroztatása. Dr. Jelen Tamás, a Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltje szerint csak politikai bosszúhadjáratként lehet értelmezni a pénzelvonást, amelynek a visszavonására sem voltak hajlandóak a kerület baloldali képviselői.

A videót készítette: Vésey Kovács László és László Petra.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.