Pesti Srácok

Alapjövedelemre van pénz Karácsony Gergely birodalmában, gyerektáborra nincs (PS-videó!)

Egy jól működő önkormányzati tulajdonú cégtől, a Sport Kft.-től vonta el az éves költségvetésének egyharmadát a Karácsony Gergely vezette zuglói önkormányzat, amely így akar takarékoskodni. A többek között az alapjövedelem bevezetéséről elhíresült kerületben 301 millió forintról 200 millióra csökkentették a cég éves keretét, amivel veszélybe került több olyan feladat ellátása, amelyeket eddig végzett.

A keretcsökkentést még a 2018-as költségvetés decemberi elfogadásakor indítványozta a helyi szocialista frakció, amit akkor el is fogadott a baloldali túlsúlyú képviselő-testület. Most a fideszes alpolgármester határozati javaslatot nyújtott be, hogy valamelyest korrigálja a nehéz helyzetbe hozott cég pénzügyi állapotát, azonban Karácsony Gergely felületesen, a részleteket kihagyva lemásolta a fideszes javaslatot, és a sajátját szuszakolta be helyette a rendkívüli testületi ülésre. A Sport Kft. működéséről havi bontású elszámolást kapó képviselő-testület baloldali tagjai azonban most döbbentek rá, hogy nem érzik magukat elég jól tájékoztatottnak a cég működését illetően, ezért a fideszes módosító indítványt sem fogadták el, amely, ha a többi ellehetetlenített feladatra nem is, legalább annyi pénzt juttatott volna a Sport Kft.-nek, amennyiből az előző évekhez hasonlóan megvalósulhatna a rászoruló gyerekek táboroztatása. Dr. Jelen Tamás, a Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltje szerint csak politikai bosszúhadjáratként lehet értelmezni a pénzelvonást, amelynek a visszavonására sem voltak hajlandóak a kerület baloldali képviselői.

A videót készítette: Vésey Kovács László és László Petra.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!