Pesti Srácok

Tombol a balliberális véleményterror a Facebook-on: letiltották a PolgárPortált

Tombol a balliberális véleményterror a Facebook-on: letiltották a PolgárPortált

A kommunizmust idéző, névtelen feljelentgetések világában már az is botrányos, hogy óvatosságból el kell távolítani tartalmakat a Facebook-oldalról, az esetleges retorzióktól tartva óvatosságra kell intenie alkalmazottait, azaz áttételesen gátolnia kell kollégáinak a szabad véleménynyilvánításhoz való jogát – jelentette ki portálunknak Nagy Ervin, a PolgárPortál kiadója, akinek szerkesztőségére szerdán csapott le a Facebook „gyűlöletkommandója”. A 24 órára letiltott portál vezetője szerint a Facebook olyan globális, balliberális politikai érdekcsoportokat szolgál, amelyek előszeretettel és élvezettel alkalmazzák a kettős mércét és fitogtatják hatalmukat.

Újra lecsapott a véleményterror, és természetesen és menetrendszerűen ismét csak jobboldali sajtóorgánumra. Nagy Ervin, a PolgárPortál kiadója saját Facebook-profilján jelentette be szerdán, hogy Zuckerberg birodalma 24 órára letiltotta szerkesztőségük Facebook-oldalát. Mint hozzátette:

Hangsúlyozta továbbá:

PestiSracok facebook image

https://www.facebook.com/ervin.nagy.1/posts/2016204185062324

Mint a diktatúrában

Nagy Ervin portálunk kérdésére elmondta, a tiltást teljesen úgy élte meg, mintha diktatúrában, véleményterrorban élne. Mint hozzátette, az már többször is előfordult, hogy a Facebook jelezte, egyik-másik megosztott cikkük a közösségi portál számára problémás, de ilyenkor óvatosságból mindig el is távolították a bejegyzést, most azonban már ez is kevés volt. Nagy Ervin elmondta, a cikk, amelyet megosztottak, különben egy átvétel volt az Origó.hu-tól, és semmi kirívót nem tartalmazott, az azonban tény, hogy Juhász Péterről szólt. A főszerkesztő szerint a tiltás után többen is jelentkeztek, hogy Juhász Péter ügyeit taglaló posztjaikat rendszeresen letiltja a Facebook, az újságírókat pedig kitiltja a közösségi térből. Nagy Ervin szerint bár nem bizonyítható, de nagyon is elképzelhető, hogy egy Juhász Péterhez közeli, vagy a politikus rajongótáborába tartozó „jelentgető közösség” áldozatává válik a jobboldali média, így a sajtószabadság.

Nagy Ervin; fotó: PestiSrácok.hu

Hozzátette, a kommunizmust idéző névtelen feljelentgetések világa kapcsán már az is botrányos, hogy egyáltalán óvatosságból el kell távolítania tartalmakat a Facebook-oldalról, az esetleges retorzióktól tartva óvatosságra kell intenie saját alkalmazottait, azaz áttételesen gátolnia kell kollégáinak a szabad véleménynyilvánításhoz való jogát. Mindezt pusztán azért, hogy ne vesszen kárba, amit évek munkájával egy portál felépített. Egy ilyen tiltás ráadásul rossz üzenet a hirdetők felé is – így a Facebookról való letiltás közvetvemár felér a zsarolással.

Előszeretettel alkalmazzák a kettős mércét

Nagy Ervin arról is beszélt, igazságtalan, hogy miután az összes médiát magához vonzotta a Facebook, a hírportálok teljesen kiszolgáltatottá váltak a közösségi portál kénye-kedvének. Ráadásul az már első pillanattól látszik, hogy a közösségi portál olyan globális, balliberális politikai érdekcsoportokat szolgál, amelyek előszeretettel és élvezettel alkalmazzák a kettős mércét és fitogtatják hatalmukat. Hozzátette, a médiahatóságnál is bejegyzett, a Médiaalkotmányt mindenkor betartó portál kiadójaként fontolgatja peres eljárás kezdeményezését, akár pertársaságban más jobboldali portálokkal közösen, amelyeket hasonló módon büntet a Facebook. A főszerkesztő egyúttal portálunkon keresztül is köszönetét fejezte ki a sok segítségért és jó tanácsért, amelyet a tiltás után kapott a PolgárPortál.

Forrás: facebook.com/PestiSrácok.hu; vezetőkép: PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.