Pesti Srácok

Miért is kéne lejjebb tekerni a sorosozást, amikor ez a rögvalóság? - Ifjabb Lomnici és Törcsi a Polbeatben (videó!)

Nem tanácsolom, hogy túlértékeljük a hódmezővásárhelyi választás eredményét, igaz, alul sem szabad értékelni - mondta Törcsi Péter, az Alapjogokért Központ kutatási igazgatója a PestiSrácok Polbeat című műsorában. Ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász egyetértve Törcsi Péterrel mindehhez hozzátette, tény ugyanakkor, hogy a baloldal, az ellenzék most vérszemet kapott. Törcsi Pétert és Lomnici Zoltánt a műsorban arról is kérdezte Stefka István és Szarvas Szilveszter, hogy a kormánypártoknak kell-e változtatniuk a kampánystratégiájukon, lejjebb kell-e tekerni például a sorosozást. Törcsi és Lomnici ezzel kapcsolatban nyomatékosította, Soros György kapcsán a Fidesz és a KDNP a valóságról beszél és politikai öngyilkosság lenne egy hónappal a választás előtt a kampánystratégián változtatni.

"Márki-Zay Péter győzelméből nem következik, hogy ami Hódmezővásárhelyen történt, az országos jelenség lenne. Márki-Zay ugyanis függetlenként és nem pártlogókkal indult, ráadásul egy óriási médiahype is kerekedett körülötte" - jelentette ki Törcsi Péter a Polbeatben. Lomnici Zoltán tanulságként azt fogalmazta meg, hogy "ha valakit támadnak, sokkal tovább él, mint ha valakit kinevetnek". Hozzátette, Hódmezővásárhely kifizetőhely lehet, a háttérben való támogatásért cserébe a baloldali pártok be fogják nyújtani a számlát.

Törcsi Péter és Lomnici Zoltán szerint szükség van a Békemenetre, azt jó döntés volt meghirdetni."Ismét olyan helyzet van, hogy a támadásokat vissza kell verni, erős üzenetet kell megfogalmazni a hatalomra ácsingózóknak" - mondták.

Polbeat minden kedden este hét órától élőben közvetítve a Revolution 56 Szabadságharcos Sörözőből (Budapest, II. kerület Bem rakpart 53.)

PestiSracok facebook image

Nézze meg a teljes adást! Készítette Tihanyi Rita és a Susánszky Mátyás Pál/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!