Pesti Srácok

Tehéntrágyával köszöntötték Vonát egykori barátai Csepelen (PS-videó, képgaléria!)

A müezzin imára hívó énekének kíséretében marhatrágyát helyeztek el a Vona Gábort szállító furgon elé a Magyar Gárda egykori tagjai, illetve a Jobbik immár követhetetlen politikai pályájában csalódott volt Jobbikosok, amikor a pártelnök hétfőn korteskörútjának csepeli helyszínére érkezett. A kiábrándult emberek a PestiSrácok.hu stábjának elmondták, hogy egy meghívót szerettek volna átadni Vonának, amellyel egy vitaestre invitálták volna, amelynek témája Magyarország és a keresztény Európa sorsa, de a Jobbik vezetősége nem állt szóba velük. A Csepeli Munkásotthonban megtartott rendezvényen a sajtó nem vehetett részt, mert a jobbikos furfangnak köszönhetően az eseményre úgy lehetett regisztrálni, hogy a meghirdetésekor már lejárt a jelentkezés határideje. A kérdéseket amúgy sem kedvelik mostanában a Jobbikban, ezért egy kisebb hadseregnyi, a párthoz kötődő biztonsági őr akadályozta meg, hogy a Vona Gábor nagy fórumának titulált performanszra illetéktelen kérdezősködők bekerülhessenek.

A csalódott jobbikosoknak pedig lett volna kérdésük bőven, stábunknak elmondták, nagyon kíváncsiak arra, hogy egykor szeretett pártjuk most merre tart, Vonáék valóban megtagadták-e a nemzeti radikalizmus eszméjét, és mi a helyzet a muszlimokhoz törleszkedéssel. Az egykori jobbikosok egyöntetűen elítélték az ózdi polgármester minősíthetetlen viselkedését, szerintük Janiczak Dávidnak semmi keresnivalója nincs a közéletben. Az érintettek felvetették, hogy Vona Gábor mostanában sokszor hangoztatja, Orbán Viktor nem akar vele nyilvánosan vitázni, miközben Vona az egykori társaival sem áll szóba, és testőrök hadával akadályozza meg, hogy volt szövetségesei kérdéseket tehessenek fel neki. A volt jobbikosok között Csepelen teljes volt az egyetértés abban, hogy mivel egykori pártjuk csúnyán elárulta őket, ezért a Fideszre szavaznak április 8-án. A fórum után pánikszerűen menekülő jobbikos politikusok közül stábunknak sikerült megszólaltatnia Z. Kárpát Dánielt, aki néhány röpke pillanatra betekintést engedett számunkra a párt értékrendjébe: a Jobbikban nincs Janiczak-ügy, nincs Janiczak-kérdés, a nőgyalázó ózdi polgármester történetéből a vezetőség azt a következtetést vonta le, hogy napról napra egyre több választópolgár szeretne kormányváltást április 8-a után.

A videót készítette: Csibra Tibor és Szerencsés D. Márton

Vezető kép, galéria: Horváth Péter Gyula

PestiSracok facebook image
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyulay
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
A Jobbik Magyarországért Mozgalom elnöke és miniszterelnök-jelöltje a budapesti nagy fórumát a Csepeli Munkásotthonban tartja. Fotó: Horváth Péter Gyula
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!