Pesti Srácok

Gulyás: a kormány a magyar vidék megerősítésén dolgozik

Gulyás: a kormány a magyar vidék megerősítésén dolgozik

Hat államtitkársággal és egy kormánybiztossal fog működni a Miniszterelnökség a következő ciklusban, mondta Gulyás Gergely az igazságügyi bizottság előtti meghallgatásán. A miniszterjelölt a struktúrát és a fő feladatokat tekintve hangsúlyozta, önálló államtitkárság dolgozik majd a fővárosért és az agglomerációért, amelynek legfőbb feladata a tíz évre szóló Budapest stratégia elfogadása és megvalósítása.

Az államtitkárságok sorában új továbbá a stratégiai államtitkárság, melynek fő feladata az előkészítés lesz, így gyakorlatilag parlamenti államtitkárságként funkcionál majd. A stratégiai államtitkárságot Orbán Balázs, a Migrációkutató Intézet korábbi igazgatója fogja vezetni államtitkárként. Tuzson Bence vezeti majd a közigazgatási államtitkárságot, míg az uniós kormánypolitikáért két államtitkár, Takács Szabolcs és Varga Judit felel majd. A Budapestért és agglomerációért felelős államtitkár Fürjes Balázs lesz. A Modern Városok Programot és a kampányban már beharangozott Modern Falvak Programot miniszteri biztosként Gyopáros Alpár fogja irányítani.

Gulyás Gergely minisztériumát egyébként kormányzati agyközpontnak nevezte. Mint mondta, elsősorban koordinációs feladatokat látnak majd el, szorosan együttműködve a Miniszterelnöki Kabinetirodával és a Miniszterelnöki Kormányirodával. Szót ejtett a közigazgatás átalakításáról, melynek kapcsán megjegyezte, hogy kiválóan működik a kormányablakok rendszere, ahol az éves ügyszám már megközelíti a 25 milliót és az ügyek nagy részét 8 napon belül elintézik. Továbbá a kialakított járási rendszer is beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

A kérdések sorában Staudt Gábor és Apáti István is előállt a kampány során már ezerszer cáfolt jobbikos értesülésekkel, miszerint a vidéki, főleg kistelepülési önkormányzatokat, amelyek már most alig működőképesek, leépíteni, megszüntetni tervezi a kormány. Meddig akarják kiszorítani a szuszt a magyar vidékből? - kérdezte Apáti István. Majd Lázár Jánost kezdte dicsérni, aki szerinte miniszterként konstruktív volt és nem csak meghallgatta, hanem meg is fogadta az ellenzéki javaslatokat. Olyan miniszter lesz mint elődje, vagy inkább olyan mint Rogán Antal, aki "alsóbbrendűnek tekint mindenkit, aki nem fideszes?", tudakolta a jobbikos politikus.

PestiSracok facebook image
Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Gulyás Gergely visszautasította a vádakat. Emlékeztetett, hogy arról mindig is voltak vitáik a Jobbikkal, hogy mit, ki kezdeményezett valójában. A vidék, vidéki önkormányzatok leépítése, megszüntetési szándéka hazugság, amit már a miniszterelnök is elmondott - hangsúlyozta Gulyás Gergely, hozzátéve, hogy éppen a magyar vidék, a kisvárosok és falak megerősítésén dolgozik a kormány.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!