Pesti Srácok

A nagy Puzsér-Huth-vita a NER természetéről (PS-videó!)

Puzsér Róbert, a "szélsőközép" nemzetközi apostola és Huth Gergely a PestiSrácok.hu főszerkesztője vitázott szombaton a pesti Mika Tivadar mulatóban a Nemzeti Együttműködés Rendszerének természetéről. A két és fél órás beszélgetés házigazdája Puzsér volt, az "Apu azért iszik, mert te sírsz" című vitasorozat újabb epizódjaként.

A vita kezdetén Puzsér Róbert a jobboldali sajtó propagandaszerű működéséről és a NER-részeként kitenyésztett álellenzékről tartott monológot, mire Huth Gergely felolvasott neki egy szövegrészletet:

Ez az interjú éppen Puzzsér Róberttel jelent meg a PestiSrácok.hu-n a választás előtt. A 444.hu-n ugyanazon a napon vajon lejöhetett volna-e egy terjedelmes Bayer Zsolt interjú, vagy ki is tulajdonképpen a propagandista? - tette fel a kérdést Huth, rámutatva arra is: "A kép egyébként zseniális, neked forgatókönyveket kéne írnod szürrealista filmekhez, csakhogy a valóság ezúttal is egészen másként néz ki. Orbán nem térdel Habony elé, ellenben kíváncsi a tanácsaira, amelyek olyan sokszor bejöttek már." Elképesztően jó szövegeid vannak, de a következtetéseid majdnem mindig hamisak - vetette oda.

PestiSracok facebook image

Puzsér szerint Huth Gergely a hűbéri kötöttségnek egy olyan szerves, kegyelmi fokán van, hogy még azt is megteheti, hogy ellenzéki újságírók interjúját közli a választás előtt.

- replikázott.

Huth Gergely a beszélgetés végén még visszatért ehhez az interjúhoz, megjegyezve, az eredeti címe így szól: "Orbán megnyerte a polgárháborút. Ez az igazság." A NER tehát olyan csodálatos, hogy még Puzsér is a része lehet, hiszen egy nappal a választás előtt beleszuggerálta az országba a Fidesz győzelmét. Ilyet csak egy NER-lovag tehet...

Videó: László Petra/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!