Pesti Srácok

Kaviárt keresett a Soros-blog Szijjártónál, de csak szénsavas vizet és mogyorós csokit talált

Kaviárt keresett a Soros-blog Szijjártónál, de csak szénsavas vizet és mogyorós csokit talált

A 444.hu páratlan besúgóhálózata megszerezte (!!!) azt az ellenőrző listát, amit a külképviseletek protokoll-főosztályainak küldenek el Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter látogatásai előtt. Kapaszkodjanak meg kedves olvasóink, nem hétköznapi kívánságok olvashatók azon a bizonyos listán. A Soros-blog is kaviárra számított, meg luxusra, de csak szénsavas vízre bukkant.

Mint ahogy világszerte más politikusoknál, Szijjártó Péter esetében is bevett dolognak számít ellenőrző listát készítenie a protokoll-főosztálynak, amelyen jelzik, milyen teendőket szükséges elvégezni egy-egy miniszteri látogatást megelőzően. A 444.hu leleményessége határtalan, hozzájutottak Szijjártó "kívánságlistájához", ami szerintük igen rocksztáros benyomást kelt. Alább mutatjuk, mit is tart Soros lapja olyan hihetetlenül extrémnek:

  • A Google Maps-en kért a külügyminiszter két futóútvonalat, egy rövidebbet és egy hosszabbat.
  • Nem eszik halat, illetve tengeri herkentyűket, helyette csirkét, pulykát vagy marhahúst preferál.
  • Nem iszik alkoholt, sem kávét, helyette zöld teát fogyaszt.
  • Hihetetlen, de a kis üveges SZÉNSAVMENTES vagy SZÉNSAVAS VÍZ is szerepel a listán.
  • Végül, de nem utolsó sorban, saját kocsijába tonikot, kólát, valamint kekszet, vagy csokoládét rendelt, ráadásul nem is akármilyen csokoládét, hanem lehetőleg Ritter egész mogyorósat.

Mi ez, ha nem az urizálás mintapéldája, gondolhatták a Soros-blognál, mert gyorsan posztot is írtak a listából, és rocksztároztak egy kiadósat. Egyébként még a 444.hu törzsolvasó gárdájánál sem érte el a cikk a kívánt hatást, vagyis a gyűlölködést. A kommentelők java teljesen értetlenül állt a cikk előtt, hogy a szóban forgó lista mégis miért lenne bármennyire is különleges, vagy rocksztáros. Mindenesetre ma is cikket írt a "SZAKMA"...

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!