Pesti Srácok

Fábián Sára: Digitális módszereket bevetve tudunk segíteni a kórházba került gyermekeknek

Az egyik legfájóbb látvány, amikor kisgyermekek kerülnek kórházba és betegségük miatt hosszabb időt kell ott tölteniük. Eközben nem járhatnak óvodába, iskolába és nem játszhatnak, fejlődhetnek együtt a többi gyerekkel. Fábián Sára, az Amigos alapítvány megálmodója és elnöke is hosszabb időt töltött kórházban gyermekkorában, testközelből élte át, hogy milyen kiesni a megszokott gyermekkori környezetből. Ebből a tapasztalatból merítve alapítványa azt tűzte ki célul, hogy minél több gyerekhez jussanak el, kössenek barátságot és nyújtsanak támaszt a betegség alatt a kórházakban. A Vodafone Magyarország segítségével pedig még több lehetőséghez jutott Fábián Sára, aki a cég alapítványának digitális kórházi angyala lett, és e minőségében a tegnapi sajtótájékoztatót követően két férfi és két női vízilabdázóval látogatott meg gyermekeket és vitt ajándékot nekik a Bethesda Gyermekkórházba.

Sára az Amigos alapítvány vezetője, ahol jelenleg már 94 tag dolgozik azon, hogy segítsen a gyermekeknek. Sára 2014-ben döntött úgy, hogy összeül pár barátjával, és felvázolja nekik ötletét: kinek lenne kedve tanulni és játszani olyan gyerekekkel, akiknek a családja, szeretteik, tanítóik nem tudnak mellettük lenni? Mivel barátai is ugyanúgy lelkesedtek az ötletért, elindult a szervezés.

2015 tavaszán a Tűzoltó utcai gyermekklinika kórházigazgatója és kórházpedagógusok segítségével elindulhatott a kezdeményezés: tizenegyük felváltva kezdett járni a gyermekklinikára. A terv egyszerű volt: kicsit tanulni, beszélgetni, „haverkodni”, innen jött a név is: Amigos, vagyis barátok, hogy a gyerekek érezzék, még a legnehezebb időkben is mellettük áll valaki, aki ismeretlenül is meg akarja őket ismerni. Egy jó barát, összekötő kapocs a kórházak sokszor fojtogató, lelombozó légköre, és a „kinti” világ között. Hogy érezhessék: attól még, hogy itt vannak, ők is „normális” kisgyerekek, nevetni, tanulni, játszani akarnak, és igenis, túljutnak a nehézségeken! A pozitív visszajelzések pedig minden elképzelést felülmúltak. Ezt követően találtak egymásra a Vodafone Magyarországgal:

PestiSracok facebook image

Fábián Sára az idén novemberben lett a Vodafone Alapítvány Digitális Kórházi Angyala titulus birtokosa. A Vodafone segítségével mostantól digitális eszközöket juttat el a kórházakba csapatával, így is segítve a gyerekek hangulatának javulását és azt, hogy minél kevésbé essenek ki a hétköznapokból. A sajtótájékoztató után négy magyar válogatott vízilabdázó kísérte el Fábián Sárát a Bethesda Gyermekkórházba, ahova ajándékokat vittek a gyermekeknek Mikulás napján.

A videót készítette: Szabó Gergő és Ragács András

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.