Pesti Srácok

Íme, a Jobbik színvonala: sültkolbászból épített hímtaggal üzent a párt Csongrád megyei elnöke

Íme, a Jobbik színvonala: sültkolbászból épített hímtaggal üzent a párt Csongrád megyei elnöke

Hamisítatlan majálishangulatot teremtettek nemzeti ünnepünkre időzítve Szeged belvárosában, ahol immár tizedik alkalommal rendezték meg éppen ezen a hétvégén a négynapos hagyományos Szegedi Toros- és Pálinkafesztviált. A fotók tanúsága szerint a rendezvény jó táptalajt kínált a politikai kampánynak. Annak már szinte hírértéke sincs, hogy a szocialisták persze jól elfértek egy gyékényen a Jobbikkal: a pártnak stand is jutott, méghozzá közvetlenül a városüzemeltetők mellett. A Jobbik Csongrád megyei elnökének bemutatkozása mellett azonban nehéz szó nélkül elmenni. Tóth Péternek ugyanis egyetlen képben sikerült illusztrálnia pártja, a Jobbik erkölcsi, illetve saját érettségi szintjét. A politikus egy férfi nemiszervet épített sültkolbászból a tányérján, mustárral fölé írta, hogy O1G, majd ezzel a fotóval jelentkezett be a fesztiválról közösségi oldalán.

Március 14-e és 17-e között rendezték meg egyébként éppen tizedik alkalommal a szegedi Széchenyi téren a Szegedi Toros- és Pálinkafesztivált. Az alföldi város központjában, a tér parkjának zöldjében egymás mellett állították fel az ételes és italos standokat, az információs, vagy marketingcélú turisztikai standokat, valamint az EP-kampány lázában égő politikai pártok standjait.

A Jobbik standja, mögötte Tóth Péter, mellettük a városüzemeltetés standja - Fotó: Facebook

Volt minden, ami a jó hangulathoz kell: a letűnt szocializmus tuti receptjét jelentő sör és virsli helyett hurka, kolbász és pálinka. A böllér- és főzőversenyből a polgármester, Botka László sem maradt ki.

PestiSracok facebook image
Az MSZP-s Botka és a jobbikosok együtt tüsténkedtek, sütötték a pecsenyéket - Fotó: Facebook

Tőle alig 50 méterre hirdette eszméit és a közelgő EP-választást a Jobbik standja mögött Tóth Péter megyei és szegedi elnök, aki két politikai üzenet között a hagyományoknak és a gasztronómiának is hódolt. Disznódarabolás és kolbásztöltés közben szelfizgetett párttársaival, majd művészi alkotómunkába kezdett.

Elhatározta, hogy ebédje segítségével megfogalmazza március 15-i, illetve a szezonnyitó fesztivál ihlette üzenetét. Tányérjára sültkolbászból és két fasírtból férfi nemiszervet formált, majd mustárral fölé írta: O1G. A képet gyorsan meg is osztotta a közösségi oldalán, így jelentkezve be követőinek a jeles eseményről.

A jobbikos alkotása még követői táborából sem váltott ki pozitív gondolatokat. A hozzászólók "ocsmány bunkónak" titulálták, és megjegyezték, hogy szégyellnie kellene magát. Arra is többen utaltak, hogy pontosan ezzel a színvonallal teszi magát teljesen tönkre a Jobbik.

Tóth Péter meghatározó politikusa a Jobbiknak. Nemcsak a párt szegedi és Csongrád megyei alapszervezetét vezeti, hanem országgyűlési képviselőjelöltként is őt indította pártja a legutóbbi választáson. 2010 és 2014 között megyei önkormányzati képviselő volt, 2014 óta a szegedi közgyűlés tagja. Végzettségét tekintve település- és területfejlesztő geográfus. Tóth egyébként tavaly nyáron szerzett országos ismertséget és került az országos hírekbe, amikor nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen pénzt ajánlott azoknak, akik olyan küldötteket delegálnak a Jobbik tisztújító kongresszusára, akik Toroczkai Lászlóval szemben Sneider Tamásra szavaznak.

Fotók: Tóth Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!