Pesti Srácok

Székelyföldi gyermekeket látott vendégül az Országházban Kövér László (PS-videó)

Székelyföldi gyermekeket fogadott szerdán az Országgyűlés épületében Kövér László. A főképp a Hargita megyei Oklándon és környékén élő fiatalok csoportja Kelemen Levente vezetésével érkezett Budapestre; az unitárius tiszteletesről a PestiSrácok.hu tavaly készített portréfilmet A kovászember címmel. A gyermekek közül többen jártak már az anyaországban, ugyanakkor látszott rajtuk, hogy mindannyiukat lenyűgözte parlamentünk épülete, amelyet idegenvezetővel jártak be. A fiatalok a Ház elnökével beszélgetve arra voltak kíváncsiak, hogy nehezebb-e a munkája, mint a miniszterelnöknek, vagy a kormány más tagjainak, Kövér László pedig kötetlen beszélgetésen tárta fel, hogy feladata olykor embert próbáló az ellenzék viselkedése miatt, de így sem kell annyi konfliktust felvállalnia, mint Orbán Viktornak. Az idén március 15-e alkalmából Áder János által Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett Kelemen Levente egy házi áldást ajándékozott Kövér Lászlónak, utalva arra, hogy az talán segít majd a rend fenntartásában is a Házban, a gyermekek pedig közös énekléssel köszönték meg a vendéglátást a Ház elnökének.

A videót készítette: Csibra Tibor és Tihanyi Rita

Fotó: PS

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.