Pesti Srácok

Politikai játszmába akarta belerántani a rendőrséget, de nagyon mellélőtt Szél Bernadett

null

Cáfolta portálunknak a rendőrség azt az ellenzéki sajtóban megjelent állítást, hogy „jegelte” volna Szél Bernadett független országgyűlési képviselőnek a kormányzati tájékoztató kampány miatt tett, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) által elutasított feljelentését. Ráadásul a hatóság szerint hazugság, hogy Szél Bernadett csak a múlt héten tudta megnézni az elutasító határozat indokolását.

Szél Bernadett a kormányzati tájékoztató kampányt érintően (Juncker-Soros plakátok) még februárban tett feljelentést hűtlen kezelés és hivatali visszaélés gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen, de aBudapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) bűncselekmény hiányában elutasította a feljelentést. Az ellenzéki sajtóban ezek után az jelent meg, hogy a rendőrség egyszerűen "jegelte” a feljelentést, sőt, Szél Bernadett a 444-nek adott nyilatkozatában arról is beszélt, hogy csak múlt héten tudta megnézni a szükséges iratokat. Az ügyben megkerestük a BRFK sajtóosztályát, akik közölték, hogy „a Budapesti Rendőr-főkapitányság nem „jegel” feljelentéseket”. Hozzátették: a BRFK részére 2019. március 7-én érkezett meg Szél Bernadett országgyűlési képviselő ügyészségen tett feljelentése, ám a rendőrség a feljelentést nem „jegelte”, hanem az alapján feljelentés-kiegészítést rendelt el.

A sajtóosztály hangsúlyozta azt is, hogy Szélt meghallgatták, ám a politikus „bűncselekmény gyanúját alátámasztó iratot, tényt, vagy adatot nem hozott az eljáró szerv részére”. A hatóság a feljelentést végül április 2-án utasította el, az erről szóló határozatot még aznap postázták, amit Szél Bernadett április 5-én át is vett, így nem felel meg a valóságnak az az állítás, hogy csak május 21-én tudta megnézni a nyomozás elutasításának indokát – közölte a PestiSrácok.hu-val a BRFK, hozzátéve, hogy

PestiSracok facebook image

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.