Pesti Srácok

Felrobbantotta a koalíciót a győri Jobbik, mert "értelmes magyar nem akarhatja Gyurcsány és a moslékszövetség győzelmét"

Felrobbantotta a koalíciót a győri Jobbik, mert "értelmes magyar nem akarhatja Gyurcsány és a moslékszövetség győzelmét"

Aki csak ellenpártokban tud gondolkodni, annak nem való a demokrácia – ezzel a mondattal zárta Fodor Roland a Facebookon kedden közzétett bejegyzését, amelyben a Jobbik győri elnöke egyúttal bejelentette: pártja kilép az ellenzéki koalícióból, amelyet ő moslékszövetségnek nevezett. Fodor elnézést kért mindazoktól, akik azt hihették, hogy pártja képes támogatni a DK alkalmatlan polgármester-jelöltjét, de ők sosem lennének képesek Gyurcsány embereivel várost vezetni. A választási koalíciót – állítja – taktikai okból kötötték meg, hogy négy jelöltjük visszaléptetése után a DK-MSZP-Momentum szövetség már ne tudjon életképes koalíciót alkotni Győrben a választás után. A politikus szerint a Jobbik lépésének nincs köze "a DK országos pártközpontja által megrendelt", a Borkai Zsolt polgármestert ocsmány módon lejárató anyagokhoz, hanem már hónapok óta tervezték, hogy elhagyják a szövetséget. Közben egy bulvárlap felhívta a figyelmet arra, hogy a Borkai-féle videókat közzétevő blog mögött egyre többen az ügyben feltűnően aktív Czeglédy Csabát, Gyurcsány ügyvédjét sejtik.

Bejegyzése végére Fodor Roland emlékeztetőül a Jobbik 2003-as alapító nyilatkozatának azt a részletét tette fel, amely szerint a párt előtt álló elsődleges feladat a kommunista utódpárt és a vele összeforrt szélsőséges liberálisok eltávolítása a politikai hatalomból.

PestiSracok facebook image

Gyurcsány ügyvédje áll az Ördög ügyvédje blog mögött?

A Fullánk.hu című bulvárlap ma arról ír, hogy alvilági körök üzérkedhettek a Borkai Zsolt győri polgármester "botlását" leleplező szexvideókkal, amelyekért a városvezető bocsánatot kért, hangsúlyozva: a Győrért végzett munkáját ne a magánéleti vétke alapján ítéljék meg a választópolgárok. A lap szerint már formálódik a büntetőfeljelentés az ügyben, és az érintettek közül egyre többen Gyurcsány Ferenc adócsalásért már elítélt ügyvédje, Czeglédy Csaba munkásságát sejtik a feltűnő gonoszsággal, de hatásosan megírt blog mögött, amelynek mellesleg az elnevezése is illik "Gyurcsány ügyvédjére". A szombathelyi politikai visszatérésre készülő, sokmilliárdos adócsalás és bűnszövetkezet létrehozása miatt újra vád alá helyezett Czeglédy amúgy nem is bírta visszafogni magát, hiszen Facebook-oldalán is ujjongva követte a fejleményeket.

Forrás, fotók: a győri Jobbik Facebook-oldala, Fullank.hu, PS; A vezető képen Fodor Roland látható

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.