Pesti Srácok

Szülinapos polgármester újrázik Debrecenben, a "cívisvárosban"

Szülinapos polgármester újrázik Debrecenben, a "cívisvárosban"

A 47. születésnapját éppen ma ünneplő Papp Lászlót, a Fidesz-KDNP debreceni polgármester-jelöltjét és jelenlegi városvezetőt magabiztos, 61,77%-os eredménnyel erősítették meg hivatalában a választók. Debrecen polgármestere az első ciklusát összegezve, még a kampányban kijelentette: az eredmények, amelyeket a város elért az utóbbi öt évben, évtizedekre határozzák meg a hazánk keleti régióinak további fejlődését.

Papp Lászlóval és Pósán Lászlóval, a térség kormánypárti országgyűlési képviselőjével, a Fidesz-KDNP debreceni eredményváróján, az első hivatalos eredmények közlését követően készítettünk miniinterjút.

Mindenekelőtt a személyes ismeretségünk okán is engedje meg Polgármester Úr, hogy gratuláljak az elért eredményéhez és az újrázáshoz. Az eredmények ismeretében kinek és mit üzenne, kinek mondana köszönetet egy ilyen mozgalmas kampányidőszak és választás után?

Elsősorban a családomnak, a feleségemnek és a gyermekeimnek szeretném megköszönni a támogatást, mert a városért tett erőfeszítések tőlük veszik el a legtöbb értékes pillanatot. Szeretnék továbbá köszönetet mondani a Fidesz-KDNP helyi támogatóinak és aktivistáinak, akik végig mögöttünk voltak a kampány ideje alatt.

PestiSracok facebook image

61,77%-os eredménnyel újrázó városvezetőként mit üzenne azoknak a helyieknek, akik esetleg most nem Önt támogatták?

Polgármesterségem eddigi öt évében is úgy szolgáltam a várost, hogy annak minden polgárát, párthovatartozástól függetlenül egyként képviseltem. A jövőben is ezt a gyakorlatot szeretném folytatni, amiben közösen teszünk Debrecen fejlődéséért. A megkezdett úton reményeim szerint közösen fogunk végigmenni, hogy a városunk elfoglalhassa méltó, történelmi helyét, és régiós központként gyarapíthassa saját lakóinak és közvetetten ennek a hárommilliós régiónak a polgárait.

Egy párját ritkító első ciklus után most nem kevésbé ígéretes újabb 5 év előtt állunk. Mit üzenne a debreceni fiataloknak?

Úgy gondolom, hogy a politikánknak a legnagyobb kedvezményezettjei Debrecenben a fiatalok. Az oktatásfejlesztés keretében minőségi oktatást teszünk elérhetővé nagy számban a helyi ifjúságnak, hogy aztán a munkába álláskor nagy cégek tárt kapui várják őket és helyben boldogulhassanak. A város a mostani fiatal generációra építi a jövőjét, így mindent megteszünk, hogy Debrecen a szülővárosuk, otthonuk mellett a jövőjük és a boldogulásuk színtere is legyen.

A térség kormánypárti országgyűlési képviselője is értékelte a város gazdaságfejlesztési eredményeit

Pósán László képviselő kérdésünkre elmondta, hogy Papp László személyében olyan polgármester vezetheti tovább a cívisvárost, akinek eredményeit nemzetközi szinten is számos elismerés övezi. A város gazdaságfejlesztési programja révén, amelyet leginkább a BMW-beruházás fémjelez, jelentősen megnőttek a város anyagi lehetőségei, amelyeket elsősorban az itt élők életminőségének javítására fordított az önkormányzat. Kiemelte, hogy ezen eredmények elérésében kulcsszerepet játszott, hogy Papp László polgármesterként hatékonyan tudott együttműködni a kormányzattal.

Fotó: dehír/Kandert Szabolcs

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!