Pesti Srácok

Ungár Péter azt se tudja, melyik egyetemet félti, de azt nagyon

Ungár Péter azt se tudja, melyik egyetemet félti, de azt nagyon

Pillanatnyi elmezavar vagy rosszul betanult oktatásféltő koreográfia okozhatta Ungár Péter legújabb bakiját, amely során egy egyetem finanszírozásának átszervezésére kérdezett volna rá. Éppen csak azt nem sikerült meghatároznia, hogy pontosan melyik egyetem finanszírozásáról akarja faggatni az illetékeseket. Hab a tortán, hogy még a megfelelő minisztériumnak sem sikerült eljuttatni a kérdést, hiszen Ungár az EMMI-nek címezte kérdését, holott már hónapok óta az ITM illetékes felsőoktatási ügyekben.

Vélhetően a Széchenyi István Egyetem tervezett átalakításával kapcsolatban kívánt kérdést intézni Ungár Péter az Emberi Erőforrások Minisztériumához, "Valóban a Szent István Egyetem nem állami fenntartású intézményként fog tovább működni?" című írásbeli kérdésében. Azonban, mint az a címből kitűnik, az LMP politikusa enyhén megzavarodott a két név hasonlósága miatt. Ungár egyébként a kérdésben a Széchenyi István Egyetem tervezett finanszírozási átalakításáról akarhatott kérdezni.

Erőfeszítése ugyanakkor egyelőre kétszeresen is hiábavaló volt, ugyanis amellett, hogy nem sikerült kitalálnia, hogy akkor most melyik egyetem finanszírozása miatt is aggódik, az illetékes minisztériumot sem sikerült megtalálnia: Ungár kérdését az EMMI-nek szegezte, de a felsőoktatási kérdésekben egy másik minisztérium, az ITM illetékes. A kérdésre Schanda Tamás, az ITM parlamenti államtitkára válaszolt, aki rámutatott, hogy nehéz lenne megválaszolni Ungár kérdéseit, mivel nem sikerült egyértelműen megneveznie, hogy melyik intézmény helyzete is érdekli.

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!