Pesti Srácok

Moralizálva mentegeti párttársát Gyurcsány, mert szerinte Niedermüllert direkt akarják egyesek félreérteni

Moralizálva mentegeti párttársát Gyurcsány, mert szerinte Niedermüllert direkt akarják egyesek félreérteni

A lényeg szempontjából nem fontos, csak egyszerűen tény: fehér, keresztény, heteroszexuális férfi vagyok. Nem akartam ilyen lenni, egyszerűen lettem, ilyenné tettek. Hogy a Teremtő, az Isten, a genetikai véletlen, a családi örökség okán? Nem foglalkoztat – írta Facebook-posztjában csütörtökön reggel Gyurcsány Ferenc. A DK elnöke hosszas moralizáló posztjában kifejti, hogy párttársa, Niedermüller Péter nem is azt mondta, amit hallottunk, illetve direkt értjük félre. Szerinte ugyanis az a kereszténység elleni bűn, ha rossz szemmel nézik, bántják azokat, akik nem fehérek, nem keresztények, nem heteroszexuálisok. Állítja, hogy polgármester párttársa is ezt mondta az ominózus interjúban, és azok magyarázzák félre, akik ki akarják őket teríteni.

– fogalmaz a posztjában Gyurcsány.

https://www.facebook.com/gyurcsanyf/photos/a.191029320929538/3131168540248920/?type=3&theater

PestiSracok facebook image

Majd megjegyzi, hogy az egész ügy mögött az áll, hogy mindenáron ki akarják őket teríteni.

– jegyzi meg. Hozzáteszi, hogy ugyanakkor ezt soha nem fogják engedni, mert olyan világot szeretnének, ahol vigyáznak arra is, aki nem fehér, nem keresztény és nem heteroszexuális. Egyszerűen azért, mert ember.

– summázza végül, mellékelve közös fotóját Niedermüller Péterrel, amelyen a következő szöveg áll:

Emlékeztetőül felidézzük, mit is mondott Niedermüller Péter, volt EP-képviselő, Erzsébetváros polgármestere, a Gyurcsány-párt vezető politikusa. Íme:

Emlékezetes, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) azt írta: "szomorúan és megdöbbenéssel értesültünk arról, hogy 2020-ban Európában, Magyarországon előfordulhat az, hogy nyilvánosan általánosítva keresztény embereket bélyegeznek meg hitük és vallási hovatartozásuk miatt, ahogyan ez a napokban egy választott tisztségviselő részéről elhangozhatott". Hozzátették: tehette ezt a megszólaló úgy, hogy kijelentésétől – tudomásuk szerint – eddig sem a kereskedelmi csatorna, sem pártja, sem a hasonló esetekben többször fellépő érdekvédelmi szervezetek határozottan nem határolódtak el. Úgy fogalmaztak: "ezt a tragikus emlékeket idéző hozzáállást elfogadhatatlannak tartjuk, és határozottan kérjük a politikai élet minden szereplőjét, meggyőződésétől és hovatartozásától függetlenül, hogy munkáját a közjó érdekében, az etikai és erkölcsi normák megtartásával végezze". "Hitünk, kultúránk, történelmünk arra tanít bennünket, hogy tiszteljük egymást és a másik emberi méltóságát, még akkor is, ha véleményünk nem mindenben egyezik" – tették hozzá.

Vezető kép: Facebook/Gyurcsány Ferenc hivatalos oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!