Pesti Srácok

Nemzetféltő Sneider Tamás szemüvegügynöknek állt

Nemzetféltő Sneider Tamás szemüvegügynöknek állt

Az Ofotért reklámarcaként aggódik az éhezők miatt Sneider Tamás, a Jobbik és a DK frigyénél esküvői tanúskodó Jobbik-vezér, aki szerint a szegény magyaroknak ma választaniuk kell: szemüvegre költenek, vagy inkább egy falat kenyérre. Szinte magunk előtt látjuk Sneider nemzetéért remegő, aggodalmas hétköznapjait, ahogy a szemüveg nélküli arcokat kutatja az utcán, és a szemüvegtelenség mögött megbúvó nélkülözők hunyorgó tömegeit...

Az Ofotért reklámarcaként jelentkezett legújabb Facebook-megosztásában Sneider Tamás, a Jobbik egykori elnöke. A Sneider által megosztott reklámfotóról kiderül, hogy az Ofotért januári leárazást tart: ennek adott megfelelő felületet Sneider Tamás influenszer, aki elmondása szerint maga is a korral járó látásromlásban szenved. Mint kis meséjében elmondja:

Az Ofotért-reklámot igen kínos szociális mázzal öntötte nyakon Sneider, amelynek lényegi mondanivalója, hogy vannak bizony olyanok is közöttünk, akik kenyérre költenek új szemüveg helyett. A politikus oly tökéletesen műveli a demagógia művészetét, hogy szinte magunk előtt látjuk a Gyurcsányékkal összebútorozó egykori Jobbik-vezér aggodalmas hétköznapjait, ahogy a szemüveg nélküli arcokat kutatja az utcán, a fásult, legatyásodott, kiszipolyozott emberárt, a szemüvegtelenség mögött megbújó megannyi tragikus sorsot. Mennyi éhező, kenyérre költő vaksi szempár, mennyi könny, mennyi reménytelenség.

PestiSracok facebook image

https://www.facebook.com/sneider.tamas/posts/2623639077757051

Másoknak is ezt a szociális érzékenységet ajánlja Sneider: járjanak a magyarok nyitott szemmel – már ha tudnak, ugye, és nem inkább kenyeret majszolnak a konyha fullasztó csöndjében –, lássák meg maguk körül a szemüvegtelenek néma küzdelmét az ételért, az életért. Hasonlót ajánlhatunk Sneidernek is: nézzen körbe a pártjában, és gondolkodjon el, hátha akad még olyan, akinek nincs szemüvege. Nincs szemüvege, mert mondjuk kilövette a szemét az országot rendőrállammá züllesztő és csődközelbe taszító politikai szövetséges. Azóta más idők járnak: most tényleg száguld a Pannon Puma, szóval valóban ráfért már Sneiderre egy új szemüveg. Csak nehogy túl durván csapja arcon a valóság. A valóság, amelyben ő Ofotért-reklámarccá süllyedt, miközben Gyurcsány visszakapaszkodott az ideológiailag kiüresedett Jobbik hátán a hatalom közelébe.

Forrás/fotó: facebook.com

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!