Pesti Srácok

A Demokratikus Koalíció és a Jobbik járványügyi szakemberek gyülekezetének képzeli magát!

A Demokratikus Koalíció és a Jobbik járványügyi szakemberek gyülekezetének képzeli magát!

A kormány adjon részletes, hiteles, gyors tájékoztatást a koronavírussal szembeni védekezésről! (DK) Üres beszéd helyett tettekre van szükség - készüljünk fel a koronavírusra! (Jobbik) A kormányzati felelősséget hírből sem ismerő politikai pártok (Gyurcsány és a kormányzati felelősség ugyebár egy univerzumban sem említhető) persze pontosan tudják, hogy mit kellene csinálni a járványügyi szakembereknek és a kormánynak. Egész véletlenül csupa olyasmit, amit egyébként egyetlen országban sem csinálnak. Mindenkit kérünk, hogy ne az ellenzéki pártok megnyilvánulásaiból és a közismert álhíroldalakról informálódjanak a helyzetről.

A DK közleményét szerkesztés nélkül be lehet másolni bármelyik álhíroldalra. A szöveg első sora mindjárt be is árazza a közlemény komolyságát ("türelmes és megértő").

A pánikkeltés magasfokon című levelező, álhírszerkesztő- tanfolyam elvégzéséről tanúskodik a Jobbik közleménye is. Ha valaki tudja, hogy az országban fellelhető lélegeztetőgépek számának nyilvánosságra hozása mennyiben akadályozza a vírus terjedését, az kérjük ossza meg velünk is ezt az információt. A lakosságnál elfekvőben lévő lélelegeztető készülékek felhajtása érdemel még figyelmet a közleményben, akinek van otthon ilyen, az vigye be a legközelebbi Jobbik pártirodába (nem túl sok van már).

PestiSracok facebook image

Természetesen nem szabad bagatellizálni a járvány lehetőségét és a potenciális veszélyt, de semmilyen formában nem szabad kiindulni abból, hogy a pánikkeltéstől politikai hasznot remélő, a pánik emberi következményeivel nem törődő ellenzéki pártok mivel traktálják az embereket. Nem lesz zombiapokalipszis.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!