Pesti Srácok

Ander Balázs, a Jobbik alelnöke szerint nem Jakab, hanem Orbán a diktátor, a Jobbik pedig "a kormányváltás vezető ereje" (videó)

Ma ismét megtudtuk, a Jobbik lesz a Fidesz váltópártja 2022-ben, hiszen a kizsigerlő, embereket árokba rugdosó és kizsákmányoló kormánynak mennie kell. Mindezt úgy mondta Ander Balázs, a Jobbik alelnöke mai sajtótájékoztatóján, hogy lassan többen léptek ki a pártból, mint ahányan benne maradtak. A PestiSrácok.hu stábja próbálta szembesíteni Andert ezzel az aprócska akadállyal, hiszen a párt prominens tagjai hagyták ott a Jobbikot, legutóbb Bana Tibor, aki országos alelnök volt korábban, továbbá Vas megyei elnök, de válaszait tekintve úgy látszik, hogy Ander a végsőkig kitart Jakab Péter elnök mellett. Az új elnököt rengeteg támadás érte a most távozó jobbikosok köréből, Bana például a párt jelenlegi vezetését nihilistának, populistának tartja, ahol a belső leszámolás a legfontosabb (ezt kamerába is mondta), ám Ander a borzasztó állapotban lévő párt belső viszonyaira nem reagált, ellenben igazolva Bana vádjait, hihetetlen populizmust előrántva a tarisznyából a Fideszt kezdte ekézni. Hiába próbáltunk kicsikarni némi igazságmorzsát, Ander sajnos csak terelte a választ, a végén talán nem is meglepő, azonban elmondta, hogy Orbán Viktor az igazi diktátor, a Jobbik lesz az ellenzék és a kormányváltás vezető ereje. Nézzék meg videónkat!

Ander Balázs eredetileg azért hívta össze a sajtótájákoztatót, hogy elmondja: "mindenkit bedarál Orbánék oktatáspolitikája", amely cselédnek tekinti a pedagógusokat, a szülőket és a gyerekeket is. - A magyar pedagógusok nagyon sokat dolgoznak, megalázó bérért - jelentette ki keddi budapesti sajtótájékoztatóján Ander Balázs országgyűlési képviselő, Jobbik-alelnök. Megjegyezte: tíz év alatt 42-ről 56-ra ugrott a tanárok ledolgozott heti óraszáma, miközben fizetésük 40-50 százalékkal alacsonyabb a szükségesnél, holott "a legjobbakat kellene erre a pályára csábítani és ott megtartani". Ezzel szemben jelentősen nő a képesítésnélküli, illetve a nem saját tárgyát tanító pedagógusok száma - fűzte hozzá.

Ander Balázs szerint a szülőket is "egyfajta cselédnek tartja" a rendszer. Példaként az iskolaérettségi vizsgálatot említette, amely "bizalmatlanságra alapuló hivatali vizsgálattá" tette az eljárást - A 15 éves fiatalok egynegyede gyakorlatilag funkcionális analfabéta, így a ma tanulóinak jelentős része nem tud majd helytállni a 21. században - jelentette ki az ellenzéki politikus. Egy új klebelsbergi modellre lenne szükség, ami valóban az ország felemelkedését szolgálja - fogalmazott Ander Balázs.

A videót készítette: Szabó Gergő és Ragács András

PestiSracok facebook image

Forrás: PS, MTI, fotó: PS

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.