Pesti Srácok

Egyesítették a DK talajharcosának büntetőügyeit, Varju László hamarosan a vádlottak padjára kerülhet

Egyesítették a DK talajharcosának büntetőügyeit, Varju László hamarosan a vádlottak padjára kerülhet

Összevonta a Demokratikus Koalíció (DK) országgyűlési képviselője, Varju László ellen folyamatban lévő eljárásokat a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) – tudta meg a PestiSrácok.hu. A DK egyik frontemberét azzal gyanúsítják, hogy dulakodás közben földre vitte az MTVA-székház egyik biztonsági őrét, aki nyolc napon túl gyógyuló sérülést szerzett. Emellett az ügyészek azt is Varju terhére róják, hogy még a 2018-as választások előtt költség- és kártérítést, illetve egyéb „okosságot” ajánlott fel egy korábbi MSZP-s képviselőnek, hogy a politikus lépjen vissza a javára. A párbeszédről egy hangfelvétel is az ügyészség birtokában van. Úgy tudjuk, a nyomozás jól halad és a DK-s képvidelő ellen hamarosan vádat emelhetnek.

Egyesítette a DK-s Varju László büntetőügyeit az ellene nyomozást folytató a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) – tudta meg a PestiSrácok.hu. Gyurcsány párttársát garázdasággal, súlyos testi sértéssel, illetve választás rendje elleni bűncselekménnyel gyanúsítják. Utóbbi cselekményt az ügyészség szerint azzal követte el, hogy 2018 februárjában, az országgyűlési választás előtt az egyik budapesti egyéni választókerület országgyűlési képviselőjelöltjeként egy függetlenként induló jelöltnek – nyerési esélyeinek növelése érdekében – anyagi juttatást ígért azért, hogy lépjen vissza a javára. Ezt az ügyet a PestiSrácok.hu robbantotta ki azután, hogy – egy hangfelvétel alapján – megírtuk: költség- és kártérítést, illetve egyéb „okosságot” ajánlott fel tavaly februárban, az országgyűlési választásokra készülve Varju László Horváth Imrének, hogy az Újpesten és Káposztásmegyeren népszerű egykori MSZP-s politikus lépjen vissza a javára.

A DK későbbi talajharcosát – és pártját – érezhetően nagyon zavarta, hogy Horváth komoly támogatói bázissal rendelkezett a választókörzetében, amelyet a beszélgetésük alapján komoly veszélynek érzett a saját jövőjére nézve. Varju az egy órás felvételen minden lehetséges módon megpróbálta manipulálni, presszionálni Horváthot, akinek számos alkalommal a szemére vetette: ha nem lép vissza a DK javára, akkor egyértelműen a Fideszt támogatja, fideszbérenc, és majd mindenki annak is fogja tartani. Horváth Imre a nyomás ellenére sem állt kötélnek, és biztosította Varju Lászlót, hogy egyéni baloldali jelöltként indul az országgyűlési választáson.

Varju az MTVA-székházban. Fotó: hirado.hu
PestiSracok facebook image

A másik két gyanúsítás előzménye, hogy 2018 decemberében több országgyűlési képviselő bement az MTVA székházába, ahol öt pontból álló követelést akartak a köztelevízió adásában beolvastatni. A biztonsági osztályvezető közölte, hogy a zárt, védett területekre nem lehet belépni, de a képviselők továbbra is az élő műsor helyszínére való beengedésüket követelték. Varju László ellen amiatt folyik garázdaság miatt eljárás, mert – azért, hogy bejusson a stúdióba – nekirontott a biztonsági szolgálat sorfalának és dulakodás közben megszorította az egyik biztonsági őr vádliját. Súlyos testi sértés miatt pedig azért, mert Varju László később a székház első emeletén be akart menni arra a folyosóra, ahonnan a vezérlőhelyiségek és a hírszerkesztőség ajtajai nyílnak, és többszöri felszólításra sem távozott onnan. Erőszakos ellenállása miatt végül testi kényszert alkalmaztak vele szemben. A politikus továbbra is ellenszegült, a földre feküdt, elkapta és kihúzta egy biztonsági őr lábát, aki emiatt a földre esett és nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett.

Az esetet követően több személy, köztük Tényi István is feljelentést tett. Varju mentelmi jogát mindkét ügyben felfüggesztette az Országgyűlés, majd január 6-án gyanúsítottként hallgatták ki és rabosították. Információink szerint az eljárás már abban a szakban van, hogy az ellenzéki politikus ellen hamarosan vádat emelhetnek, ami után majd a bíróság dönthet Varju sorsáról.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.