Pesti Srácok

Orbán Viktor: Most a szüleinket és a nagyszüleinket kell védeni – Mire figyeljenek az idősek?

null

A magyar kormányfő pénteki, a Kossuth Rádiónak adott interjújából is kiderül: a koronavírus leginkább az idős korosztályt veszélyezteti. „Most a szüleinket és a nagyszüleinket kell védeni” – fogalmazott Orbán Viktor. Az idősek védelmére hívja fel a figyelmet a koronavírusról tájékoztató hivatalos kormányzati oldal is, ahol a megelőzést is segítő egyszerű, praktikus tanácsokat kapnak az érdeklődők.

Idősebb szeretteink jobban ki vannak téve a koronavírus-fertőzés kockázatának, ezért most fokozott figyelmet kell fordítanunk felmenőinkre. A kormányzati tájékoztató kampány keretein belül azt tanácsolják az embereknek, hogy segítsék korosabb hozzátartozóikat a bevásárlásban, gyógyszerek kiváltásában. Az, aki fertőzött területen járt, kerülje az érintkezést a szépkorú szüleivel, nagyszüleivel.

Tanácsok idős emberek számára

  • Kerülje azokat a helyeket, ahol sokan vannak, különösen a zárt tereket, a csoportos rendezvényeket és lehetőség szerint a tömegközlekedést is.

PestiSracok facebook image

  • Kerüljék az érintkezést lázas betegekkel, vagy olyan hozzátartozóval, aki köhög, tüsszög, lázas.

  • Mossanak rendszeresen kezet szappannal és vízzel, szellőztessenek gyakran!

  • Kerüljék az üdvözlés szokásos formáit, a puszit, az ölelést és a kézfogást!

  • Egyenek sok gyümölcsöt, zöldséget, vitamindús ételeket!

  • Ha tüneteik vannak (pl. láz, száraz köhögés, izomfájdalom), akkor ne személyesen, hanem telefonon jelentkezzenek háziorvosuknál.

A koronavírus-járvány cseppfertőzéssel és nagyon gyorsan terjed. Az idősekre a legveszélyesebb. A koronavírussal foglalkozó hivatalos oldalon közölt felhívásban arra kérik a társasházakat, lakóközösségeket és minden olyan intézményt, szervezetet, amely idős emberekkel foglalkozik, hogy segítse az érintettek tájékoztatását!

Kiemelt kép: Serfőző Péter

Ajánljuk még