Pesti Srácok

Kormányhivatal: Nincs "tiltó határozat", ami megakadályozná a főpolgármestert kötelezettsége teljesítésében

Kormányhivatal: Nincs "tiltó határozat", ami megakadályozná a főpolgármestert kötelezettsége teljesítésében
Fővárosi Közgyűlés Karácsony Gergely 2020.02.26. Fotó. Horváth Péter Gyula

Budapest Főváros Kormányhivatala közleményben kéri a fenntartókat, hogy a járvány elleni védekezésre koncentráljanak. A közleményben felhívják Karácsony Gergely főpolgármester figyelmét arra a tényre, hogy az általa több alkalommal hivatkozott levél - melyet a kormánymegbízott megbízásából a fővárosi tisztifőorvos- helyettes küldött az egészségügyi intézmények vezetőinek - két egészségügyi intézmény közötti betegátvételről szól - nincs kapcsolatban a szociális intézményekkel.

A közlemény szövege szerint, a Kormányhivatal leszögezi, hogy nincs semmilyen "tiltó határozat", ami megakadályozná a főpolgármestert kötelezettsége teljesítésében, valamint abban, hogy a fenntartásában lévő intézmények idősei, illetve a hajléktalanok védelme érdekében intézkedéseket tegyen, így abban, hogy a gondozottakat és ellátottakat tesztelje.

Tisztelettel kérjük Főpolgármester Urat, hogy most a járvány elleni védekezésre, az előírt járványügyi intézkedések végrehajtására koncentráljon, és tegyen meg mindent az idős és a hajléktalan emberek védelme érdekében. A kormányhivatal, ahogyan eddig, úgy a jövőben is segítséget nyújt szakmai kérdésekben.

Forrás: MTI; Kiemelt kép: Horváth Péter Gyula/PS

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!