Pesti Srácok

Orbán Viktor bejelentette: határozatlan ideig meghosszabbítják a kijárási korlátozást (VISSZANÉZHETŐ)

A járványügyi szakemberek, tudósok, polgármesterek és rendőrök véleményének kikérését követően a kormány úgy határozott, határozatlan ideig meghosszabbítják a kijárási korlátozásokat, és hetenként mérlegelik a tiltások feloldását a járvány terjedésének fényében – jelentette be Orbán Viktor online sajtótájékoztatóján, csütörtökön. A miniszterelnök elmondta: húsvét idejére különleges jogosítványokat kapnak a településvezetők, hogy esetenként szigorúbb szabályokat hozhassanak.

– mondta Orbán Viktor csütörtöki online sajtótájékoztatóján. Mint hozzátette, kikérték a véleményét a polgármestereknek, rendőröknek, a járványügyi szakembereknek és tudósoknak, akiknek egybehangzó véleménye szerint

Orbán Viktor hangsúlyozta: a vélemények mérlegelését követően a kormány úgy határozott,

A miniszterelnök arról is beszélt: a kormány ezen felül különleges felhatalmazást ad a települések vezetőinek, hogy hétfőn 24 óráig, azaz a húsvét ideje alatt további szigorító intézkedéseket vezethessenek be.

Orbán Viktor emellett arra kérte az ünnepre készülődőket, hogy tartsák be a korlátozásokat, kerüljék a csoportos összejöveteleket, tartsanak kellő távolságot egymástól és fokozottan figyeljenek az idősekre. Mint fogalmazott, mindannyiunknak el kell fogadni, hogy ez a húsvét másmilyen lesz, mint amilyenek a húsvétjaink lenni szoktak.

Vezetőkép: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!