Pesti Srácok

A PDSZ szerint addig lehet verni a tanárokat, amíg léteznek szociális problémák az országban, Rétvári szerint viszont addig sem kellene

A PDSZ szerint addig lehet verni a tanárokat, amíg léteznek szociális problémák az országban, Rétvári szerint viszont addig sem kellene

A PDSZ nevű elméleti tanárokból álló szakkör közzétett egy dolgozatot, amelyben huligán viselkedéssel vádolták meg a kormányt: szerintük nem az iskolaőrség fogja megakadályozni abban az egyes, kevésbé szocializált nebulókat, hogy megverjék a tanárokat, hanem a helyes szociálpolitika, és ezzel feltalálták a megélhetési tanárverést. Kuncze Gábor biztos büszke. A kormány nevében Rétvári válaszolt a baloldali oktatáspolitikusokat tömörítő szervezet felvetéseire, elképzeléseire, és rámutatott, hogy a tanárok fizikai biztonságát képtelenség nemes elméletekkel szavatolni.

A PDSZ a Ne dolgozz ingyen! című kampányblogon tette közzé nagyszerű elképzeléseit arról, hogy a kormány helyett hogyan kezelné az iskolai erőszakot. Egyetlen hibája az elméleti tanárok fogalmazásának, hogy megoldások helyett általános szociálpolitikai szóvirágokat javasolnak, valamint kifogásolták, hogy az iskolaőrség pusztán a problémát kezeli (értsd: megakadályozza, hogy megverjék a tanárokat), de nem oldja meg a világ összes baját, és ez így nem elég. Vagyis, mint a javaslatukból kiolvasható, amíg egy szomorú és elesett ember él ezen a bolygón, addig lehessen már ütni a tanárokat. A megélhetési bűnözés után megérkezett a megélhetési tanárverés; igazán derék dolog, hogy ezt a fogalmat egy – elméletileg – szakmai szervezet fedezte fel, és nem egy cinikus SZDSZ-es belügyminiszter.

– fejtegetik az oktatásaktivisták, akik ugyan nem laikusok, viszont valamiért úgy gondolják, hogy a tanárokat nyugodtan verjék csak, amíg van szenvedés, bú és bánat a Földön, hiszen az, hogy az iskolaőr odaáll a pedagógust megverni szándékozó szülő vagy a kamaszgyerek közé, az kevésbé fontos, mint a társadalom nemes eszmékkel alapján kivitelezett megváltása.

PestiSracok facebook image
Rétvári Bence, az Emmi államtitkára. Fotó: MTI/Kovács Attila

Rétvári Bence válaszában azt írta, hogy felháborító a PDSZ hozzáállása a tanárokat védő iskolaőrséghez, hiszen a szervezetnek elvileg a pedagógusok érdekeit kellene, hogy védje, ehelyett politikai csatározásokkal foglalkoznak.

– magyarázta el az elméleti tanároknak az államtitkár, miért nem helyes hozzáállás, ha hagyjuk, hogy a tanárokat verjék az iskolákban.

Forrás: https://nedolgozzingyen.hu/, Facebook; a nyitóképen egy tanárverés látható, ami során a pedagógusnál éppen nem volt szociálpolitika, így nem tudta kivédeni az ütéseket

Ajánljuk még

Vajon minek és hogyan állított ki százegy kutyaútlevelet a határzár idején az állatorvosi praxisát szüneteltető Hadházy Ákos? - Frissítve: reagált Hadházy

Exkluzív 2021 március 23.
2020 januárja óta összesen száznál is több kutyának állított ki útlevelet Hadházy Ákos, a két pártot már elhagyó, jelenleg független országgyűlési képviselő, aki leadott vagyonnyilatkozata szerint hivatalosan szünetelteti állatorvosi praxisát – tudta meg a PestiSrácok.hu. A helyzet több szempontból is kínos: először is, az országgyűlési képviselők jogállásáról szóló törvény szerint parlamenti képviselő kereső tevékenységet nem folytathat, még ha valamilyen szellemi tevékenységet végez is, azért pénzt nem fogadhat el. A kisállat útlevél kiállítása azonban nagyon is pénzbe kerül, az okmányt kiállító állatorvos is kötelezően fizet ezért a kamarának. Ha saját cégen keresztül jutna a tevékenysége ellentételezéséért pénzhez egy honatya, azt is be kell jelentenie az Országgyűlés elnökének. Csakhogy Hadházy Ákos – úgy tudjuk – nem ezt jelentette be, hanem az ellenkezőjét, hogy szüneteltetni a praxisát. Mellesleg ezt saját kézírással is leírta és ellenjegyezte, a vagyonnyilatkozatában. Ha mindez nem lenne elég, még egy kérdés felvetődik: mégis kinek, kiknek és miért állít ki valaki több mint száz kutyaútlevelet a koronavírus-járvány kellős közepén, amikor szinte az egész világ zár alatt van és az emberek sem utaznak. Cikkünk megjelenése után válaszolt kérdéseinkre Hadházy Ákos, aki a tőle szokásos diktatúrázás, orbánozás, fideszezés mellett elárulta: annyira szeret állatokat gyógyítani, hogy ingyen is megteszi, sőt, a jelek szerint az útlevelek kiállításakor szívesen megfizeti a kötelező illetéket is. A képviselő válaszát kérésére változtatás nélkül közöljük.

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.