Pesti Srácok

Akár hűtlen kezelés is lehet a vád Pikó András ellen, aki egy külföldi cég kezébe adta a józsefvárosi közétkeztetést

Akár hűtlen kezelés is lehet a vád Pikó András ellen, aki egy külföldi cég kezébe adta a józsefvárosi közétkeztetést

Ahogy már közismert, Pikó András VIII. kerületi polgármester a járványhelyzettel visszaélve önhatalmúlag döntött arról, hogy a közétkeztetésben a régi helyett új szolgáltatót választ, emiatt pedig a Fidesz-KDNP józsefvárosi frakciója a Közbeszerzési Hatósághoz fordult. Pikó ezt a daliás lépést egyik napról a másikra hozta, miközben természetesen fittyet hányt a szabályokra és a törvényekre is. A magát függetlennek tituláló polgármester nem felmondta, hanem érvénytelenítette a régi szolgáltató, a Klassz Menza Kft. szerződését, és a PestiSrácok.hu információi szerint helyette azonnali hatállyal az Eurest nevű külföldi céggel kötött szerződést, akik eddig munkahelyi étkeztetéssel foglalkoztak, nem közétkeztetéssel. A Klassz Menza Kft. ügyvezetője, Demeter László portálunknak úgy nyilatkozott: nem hagyja annyiban Pikó önhatalmú döntését, hiszen jogi érvelését hamisnak és félrevezetőnek tartják, ezért jogi úton kívánnak érvényt szerezni igazuknak, sőt, még az is elképzelhető, hogy feljelentést tesznek hűtlen kezelés gyanúja miatt.

A VIII. kerületi közétkeztetés évi egymilliárd forintos üzlet, így valóban különlegesen érdekes, hogy a már eddig is rengeteg kárt okozó, magát függetlenként körbetáncoltató Pikó miért tette meg ezt a megdöbbentő lépést és golyózta ki az érvényes szerződéssel rendelkező magyar céget egy külföldi kedvéért. Az Eurest cég ugyanis külföldi háttérrel rendelkezik, eddig pedig fő profiljuk a munkahelyi étkeztetés volt, azonban most előléptek Pikó segítségével, és a közétkeztetésért felelnek majd a kerületben, ha minden így marad. A Klassz Menza Kft. azonban egészen másképp látja a szituációt, hiszen Demeter László ügyvezető szerint a közbeszerzési eljárás értelmében érvényes szerződésük van az önkormányzattal, amit a polgármester nem mondhat fel önhatalmúlag. A szerződés egyoldalú felmondása, az új szolgáltató versenyeztetés nélküli megbízása törvényellenes Demeter szerint, aki megdöbbent Pikó András gátlástalan lépésén. Demeter leszögezte, hogy éppen ezért a társaság Budapest Főváros Kormányhivatalához és a Közbeszerzési Hatósághoz fordult, de ennyivel sem érik be, hiszen keresetet is benyújtanak a Fővárosi Törvényszéken.

Pikó mindent megtesz a törvények betartásáért – ja, mégsem

A PestiSrácok.hu úgy tudja, hogy a Klassz Menza Kft. azt is latolgatja, hogy büntető feljelentést tesz Pikó András ellen hűtlen kezelés miatt, így minden lehetséges eszközzel igyekszik megakadályozni a józsefvárosi polgármester törvénytelen lépését. Pikó eddig fél év alatt veretes dicsőséglistát tudott felmutatni, hiszen a kerületet ismét elárasztották a hajléktalanok és a drogosok, a gettósodás gőzerővel zajlik, a polgármester pedig sokszor kerül hazugság gyanújába is. A Klassz Menza Kft. vezetője egyben hozzátette azt is, hogy sajnálatosnak tartják Pikó döntését, miszerint egy külföldi cég szerzi majd be az ételt a józsefvárosi gyermekeknek, időseknek és rászorulóknak. A független baloldali diadalmenet pedig úgy látszik, hogy folytatódik, amikor csak úgy önhatalmúlag kiveszi az érvényes szerződéssel rendelkező Klassz Menza kezéből a kerületi közétkeztetést és egy külföldi cégnek adja oda a jólelkű Pikó András. Kíváncsian várjuk a fejleményeket és Pikó újabb mentegetőzését, valamint szokásos sárkenését.

PestiSracok facebook image

Fotó: PS/Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!