Pesti Srácok

Tarlós István a PS-nek: Még mindig ellenzéki, messiásváró légkör uralkodik a budapesti választók körében

Tarlós István a PS-nek: Még mindig ellenzéki, messiásváró légkör uralkodik a budapesti választók körében

A PestiSrácok.hu telefonon érte el Tarlós Istvánt, Budapest korábbi főpolgármesterét, akit Karácsony Gergely hivatalban töltött közel tíz hónapjáról kérdeztünk. A Budapestet kilenc éven át vezető Tarlós István rávilágított arra, hogy jelenleg a valóság és a politikai hangulat nem mindig találkozik és inkább az érzelmek jelentik az erősebb érveket, mint a valóság értékelése. Tarlós szerint a fővárosban nehezen elképzelhető a 2022-es parlamenti választásokig olyan fordulat, amely a mostani ellenzéki messiásváró hangulatot megváltoztathatná, de arra is rákérdeztünk, hogy mit gondol arról, hogy a főváros állítólag elköltötte és előirányozta a tartalékait, amiből végül semmi sem jutott a Lánchídra.

Szerkesztőségünk kíváncsi volt arra, hogy mit gondol Tarlós István az új fővárosi vezetés eddig eltelt tíz hónapjáról, a Budapestet kilenc évig irányító városvezető pedig kendőzetlenül mondta el véleményét Karácsony Gergelyékről és a mostani politikai hangulatról. Tarlós úgy fogalmazott, hogy tulajdonképpen sehogy sem tudja értékelni az eddig eltelt időszakot, és párhuzamot vont a 2010-es győzelmét követő városvezetéssel, amikor kevesebb idő alatt is komoly sikert értek el. 2011-ben ugyanis a Demszky-érából megörökölt, igen kedvezőtlen Alstom-szerződést íratta át a jobboldali városvezetés és szerzett vissza jelentős pénzt Budapestnek. Tarlós szerint azonban ez most alig számít valamit a jelenlegi kommunikációs térben. De a volt főpolgármesternek megvolt a véleménye arról is, hogy milyen most Budapesten a politikai légkör:

Tarlós István hozzátette azt is, hogy most nem tudja elképzelni, hogy olyasmi történhet Budapesten a 2022-es országgyűlési választásokig, amely a jelenlegi hangulatot jelentősen át tudná alakítani. A volt főpolgármester leszögezte, hogy bármilyen realisztikus szövegkörnyezetben kialakuló értékelést csak az országgyűlési választásokat követően tud elképzelni.

PestiSracok facebook image

Portálunk kíváncsi volt arra is, hogy mi a véleménye Tarlós Istvánnak arról, hogy a napokban Draskovics Tibor elismerte: a főváros részben vagy egészben elköltötte a Lánchídra szánt pénzt, a többi fővárosi tartalékot – mintegy 180 milliárd forintot – más projektekre irányoztak elő. Tarlós István is hallott erről a fejleményről, de úgy fogalmazott, hogy nem tudja elképzelni, hogy mire költhetik vagy költhették ezt a pénzt; végül számadatokkal pontosította az éterben ugráló milliárdokat, felhívva a figyelmet arra, hogy nem igazán érthető, hova tűnt a rengeteg tartalék, amellyel szemben csak csekély összegű fejlesztési hiteltörlesztési kötelezettségek álltak:

Tarlós István szavai alapján tehát igencsak adódik a kérdés a BKK-elnök Draskovics Tibor (Gyurcsány Ferenc bizalmi embere és minisztere), illetve Karácsony Gergely felé: hol a pénz?

Fotó: PS/Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A külkeres fia is jól keres: Geszti Péter, a kádergyerek, avagy a KISZ KB VIT-vágtájától a Nemzeti Vágtáig

A Hálózat 2020 április 12.
Milliárdokat költött a Postabank a kilencvenes években arra az agresszív, kikerülhetetlen reklámkampányra, amely mögött az Akció nevű vállalat és Geszti Péter állt. Ők is tevékeny részesei voltak annak, hogy a bank zavartalanul menetelhetett a bukás felé – állami tízmilliárdokkal kisegítve. Noha Gesztit a sajtó következetesen valamiféle self made man-ként építette fel, ez hazugság. Apja, a neves rádiós-tévés szerkesztő vitte be a tévébe, anyja pedig a Chemolimpex, majd a Taurus cégek külkereskedője volt, később fia után ő is a Danubius Rádióhoz került. Geszti tévés apja a halála előtt már a szovjet KGB és a magyar állambiztonság alá tartozó IPV vállalat főosztályvezetője volt, így elmondható, hogy mindkét felmenője hírszerző-gyanús, de legalábbis hálózati állásokban dolgozott. Geszti zenészként barátjával, Berkes Gáborral futott be, aki hozzá hasonló kádergyerek. Utóbbi Berkes Péter őrnagy-író fiaként szintén kivételezett helyzetben volt, apja eleinte propaganda-regényeket és cikkeket írt, majd ifjúsági író lett belőle, hasonlóan a katpolos Berkesi Andráshoz. Berkes Gábor is szerethette a Néphadsereget, mert első együttesét Lobogónak hívták, amelyet a katonaság lapjában mutattak be. Utána kezdett az Első emeletbe, amelynek szövegírója Geszti lett. Geszti a rendszerváltás idején lépett be az Akcióba, amelyet a KISZ-hez közeli rádiósok alapítottak, és amelynek első nagy haditette a KISZ KB által támogatott VIT-vágta levezénylése volt. Folytatjuk a Postabank történetét.

Basszgitáron a postabankos Princz, a zongoránál Presser – Amikor nem nekünk, hanem neki írták a dalt

A Hálózat 2020 április 4.
Emlékeznek arra a jelenetre, amikor Johnny Fontane megjelenik Don Corleone lányának esküvőjén, és elénekel pár dalt a Keresztapában? Persze segítséget is kért az amúgy Frank Sinatráról mintázott figura. Ha volt merszünk a Postabank néhai királyát, Princz Gábor bankvezért keresztapának nevezni az előző cikkünkben, akkor miért ne mondanánk ki, hogy az ő udvari zenésze Presser Gábor volt? Presser nem csupán slágert írt Princz Postabankjának (ez volt az egész ország által ismert Ezt egy életen át kell játszani), de Princz másik bizalmi embere, Kende Péter szerint még külön zenekaruk is volt, amellyel a Postabank bulikon játszottak. A vezér basszusgitározott, Presser pedig zongorázott. A zseniális zenész amúgy bekerült abba a postabankos tanácsba is, amelybe Mester Ákos, Forró Tamás és a már említett Kende is tartozott. Erős névsor. Ők ügyeltek az elvileg konzervatív Magyar Nemzetre a kilencvenes évek közepén... Szürreális az egész, mégis igaz. A KISZ-ből érkezett, moszkovita Princz Gábornak szüksége volt az arculatfestésre. Kultúremberként tetszelgett, és ehhez megkapta a segítséget az általa támogatott, zömmel liberális értelmiségtől. A milliárdok közben eltűntek, de a zene szólt. Folytatjuk a Postabank történetét.