Pesti Srácok

Hoppá! Tüttő Kata minden jelöltségtől visszalép, ha Mesterházy lesz az MSZP társelnöke

null

„Nem tudok és nem is fogok együtt dolgozni Mesterházy Attilával” – így nyilatkozott Tüttő Kata, MSZP-s főpolgármester-helyettes a Klikk tv-nek azzal kapcsolatban, hogy Mesterházy az MSZP társelnöki tisztségére pályázik. Közben a Magyar Nemzet arról ír, hogy biztosra veszi az MSZP Pest megyei szervezetének elnöke, hogy a bíróság is kimondja, a pártvezetés jogtalanul oszlatta fel őket, ezért illegitim lesz a szocialisták tisztújító kongresszusa és Tóth Bertalan esetleges elnöksége. Fekete Zoltán szerint így kérdéses, hogy győzelme esetén Tóth Bertalan egyáltalán köthet-e megállapodást az ellenzéki együttműködésről szóló tárgyalásokon.

Szeptember 19-én esedékes az MSZP tisztújítása, melyen Mesterházy Attila a társelnöki tisztségért indul. Tüttő Kata, MSZP-s főpolgármester-helyettes – aki maga is pályázatot nyújtott be az alelnöki tisztségre és országos elnökségi tagságra. Tüttő erről úgy nyilatkozott:

Az, hogy a fideszes Budai Gyula is Mesterházy megválasztása mellett kampányol – írja a Hírklikk – Tüttő Kata szerint nem előzmény nélküli, ugyanis szerinte a kormánypárt beleszól az MSZP belső ügyeibe.

PestiSracok facebook image

– véli Tüttő. Az MSZP Pest megyei szervezetének feloszlatásáról úgy vélekedett:

Hozzátette: „minden, ami közösségellenes tevékenység, annak véget kell vetni”.

Megyei pártelnök: illegitim lesz az MSZP kongresszusa

Biztosra veszi az MSZP Pest megyei szervezetének elnöke, hogy a bíróság is kimondja, a pártvezetés jogtalanul oszlatta fel őket, ezért illegitim lesz a szocialisták tisztújító kongresszusa és Tóth Bertalan esetleges elnöksége. Fekete Zoltán szerint így kérdéses, hogy győzelme esetén Tóth Bertalan egyáltalán köthet-e megállapodást az ellenzéki együttműködésről szóló tárgyalásokon – írta a csütörtöki Magyar Nemzet. A lap felidézte: a pártvezetés azt követően oszlatta fel az MSZP Pest megyei szervezetét, hogy kiderült, Mesterházy Attila "nagyságrendekkel ismertebb és népszerűbb" Tóth Bertalannál, így korántsem biztos, hogy a jelenlegi elnök újrázni tud a szocialisták szep­tember 19-én esedékes tisztújító kongresszusán. Fekete Zoltán a Magyar Nemzetnek azt mondta, hogy mindvégig mindenben betartották a párt alapszabályát, és "eddig semmi baj nem volt velük". Amikor viszont kiderült, hogy a Pest megyei küldöttek 90 százaléka Mesterházy Attilát látná szívesen az MSZP elnökeként, "egyből rosszak lettek" – tette hozzá.

– vélekedett Fekete Zoltán. Ezzel szemben Tóth Bertalan az Indexnek azt hangoztatta, hogy helyes és jogszerű volt a Pest megyei alapszervezet megszüntetése, mert az szerinte az alapszabályába és a gazdálkodási szabályzatába ütköző gyakorlatot folytatott – olvasható a Magyar Nemzetben.

Forrás: MTI/ atv.hu / Fotó: Horváth Péter Gyula

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.