Pesti Srácok

Támad a "libernyák doktrína" – Gajdics Ottó, Nacsa Lőrinc, Stefka István és Huth Gergely a Plebejus Polbeatben (visszanézhető!)

Támad a "libernyák doktrína" – Gajdics Ottó, Nacsa Lőrinc, Stefka István és Huth Gergely a Plebejus Polbeatben (visszanézhető!)

Kedd este hétkor a PestiTV egyre ismertebb esti műsorai mellett régi szokásunk szerint rögzítettük a Plebejus Polbeatet is a Revolution ’56 Szabadságharcos Sörözőben, amelynek vendége ezúttal Gajdics Ottó, a Karc FM és a Szabad Föld főszerkesztője, a Hír TV munkatársa, illetve Nacsa Lőrinc, a KDNP képviselője, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség elnöke volt, akik a nézők és olvasók mellett Huth Gergellyel és Stefka Istvánnal beszélgettek. A fő témánk Orbán Viktor hétfői, a Magyar Nemzetben megjelent esszéje volt, amelyben a “libernyák doktrína” és a nemzeti ellenállás nagy egymásnak feszüléséről ír, ami Magyarországon 2022-ben csúcsosodik ki.

A miniszterelnök az esszében leszögezte:

A dolgozat ITT olvasható el. Emellett beszélgettünk Gyurcsány Ferenc és Jakab Péter hétfői parlamenti gyűlöletfélórájáról és a Karc FM Paláver közösség erejéről, s a hallgatóság részvételével heves vita bontakozott ki arról, hogy a sok bürokráciacsökkentő intézkedés ellenére alsóbb szinteken miért maradt még mindig egy sok karú szörnyeteg a magyar államigazgatás?

PestiSracok facebook image

Plebejus Polbeat minden kedden este hét órától a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőben (II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél) nyilvánosan rögzítve, ahol a nézők is beleszólhatnak az adásba! Jöjjön el személyesen vagy tegye fel a kérdéseit itt, a poszt alatt! Kérjük vendégeinket, érkezéskor fertőtlenítsék kezüket és a felvétel alatt viseljék a maszkot! Az adás csütörtöktől visszanézhető a PestiSrácok.hu címoldalán majd vasárnap este hétkor a PestiTV műsorán! Az adás minden héten a pestitv.pestisracok.hu nézhető vissza.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!