Pesti Srácok

Niedermüller mohó DK-s törpje túl mélyre bányászott Erzsébetvárosban (Karantén-vlog)

A mai nap kétségkívül 1956 hőseiről szól, hiszen hatvannégy évvel ezelőtt, ezen a napon robbant ki az a forradalom, amely megrengette a kommunista blokkot, és alaposan megijesztette a Szovjetuniót. A szabadságért a halált is vállaló fiatalok, idősek, munkások és értelmiségiek fittyet hánytak a világ akkor legerősebb katonai hatalmára, és hezitálás nélkül felvették a harcot a szovjet hadsereggel. A forradalom győzött, a világ azonban csak szavakkal támogatta a magyarságot, így a szabad kezet kapott szovjetek eltiporták az 1956-os forradalmat és szabadságharcot, vérfürdőt rendeztek, rengeteg embert kivégeztek és bebörtönöztek, sokakat megnyomorítottak, de a magyarok szabadságvágyát nem tudták eltüntetni, az tovább lobogott a nemzet lelkében. Sokan sajnos azóta sem értik a forradalom üzenetét, idegen számukra a nemzeti büszkeség, ők azok, akik ma is csak áskálódnak és hergelnek. Ők azok a Niedermüllerek, Gyurcsányok, Tóth Bertalanok, Donáth Annák és Szabó Tímeák, akik megihletik a Karantén műsorát hétről hétre. A mai Karanténban a stábunk elől menekülő DK-s polgármester, Niedermüller Péter is górcső alá kerül, de nem hagytuk ki a magyarok ellen román jelöltet támogató Fegyőrt, és persze helyet kap Tóth Bertalan parlamenti köpködő stílusa is, valamint Karácsony Gergely és a Szabad Városok. Ellenpontként bemutatjuk Orbán Viktor parlamenti válaszainak összefoglalását, valamint Dömötör Csaba megállapításait Karácsony szívhez szóló szép szavaival szemben. Nézzék meg videónkat!

A videót készítette: Szabó Gergő és Ragács András

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!