Pesti Srácok

Orbán: a járvány alatt bebizonyítottuk, a magyarság összetartozása hús-vér valóság

Orbán: a járvány alatt bebizonyítottuk, a magyarság összetartozása hús-vér valóság

Összetartozásunk nemcsak történeti, szellemi gondolat vagy előföltevés, hanem hús-vér valóság. Ez az év és a világjárvány bebizonyította, hogy mi, magyarok valóban összetartozunk – jelentette ki Orbán Viktor a Magyar Állandó Értekezlet (MÁÉRT) keddi ülésére készült videóüzenetében. A miniszterelnök hangsúlyozta: a magyarság bebizonyította, minden élet számít határon innen és határon túl.

A miniszterelnök a MÁÉRT és a Diaszpóra Tanács tanácskozása résztvevőinek szóló üzenetében arról beszélt, hogy a 2020-as év különös év, mivel érdekes módon esnek egybe egymástól látszólag különböző dolgok: a trianoni diktátum 100 éves évfordulója és a világjárvány. Mint kifejtette, mind a kettő olyan próbatétel, amely arra emlékezteti a magyarságot, hogy a próbatételek nem történetiek, hanem mindennapjaink részei is. Mint fogalmazott,

Orbán Viktor úgy vélte, a koronavírus-járvány annak a próbája volt, mennyiben is igaz az, hogy bár a történelmi Magyarországot sok darabba vágták, a magyarság valójában összetartozik. Úgy vélte, a 2020-as év bebizonyította:

PestiSracok facebook image

A miniszterelnök kitért arra, hogy Magyarország Szlovákiával, Szerbiával, Horvátországgal, Szlovéniával a lehető legszorosabb együttműködést alakította ki az elmúlt időszakban, és az osztrákokkal is szinte napi szintű egyeztetések folynak. Hozzátette: a politikai nehézségek ellenére a Kárpátalján és Erdélyben élő magyaroknak is segítséget tudott nyújtani Magyarország. Orbán Viktor kijelentette:

Orbán Viktor ugyanakkor hangsúlyozta: a próbatételeknek, a világjárványnak még nincs vége, ezért fontos, hogy továbbra is vigyázzunk egymásra.

Vezetőkép: MTI (a kép illusztráció)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!