Pesti Srácok

Az Ügy: fehérporos orrok és illegális lomok nyomában - Előzetes videóval (PestiTV, Az Ügy – szombat 20.30)

A kispesti kerületi bíróság szerint a közérdekű ügyek megvitatásának helye nem a Facebook, ezért szerintük nem is vizsgálandó, igaz lehet-e Lackner Csaba, az MSZP-ből is kizárt képviselő és a drogok különböző formáinak esetleges kapcsolata. Dódity Gabriellát, a kispesti Fidesz-frakció vezetője – aki Lackner kapcsán a közösségi oldalon fehérporos orrokat emlegetett – úgy ítélték el rágalmazás miatt, hogy a valóság bizonyítására lehetőséget sem adtak. Mi a helyzet az azóta korrupciógyanúba keveredett képviselővel? Több órányi leleplező felvétel nyilvánosságra kerülése után hogy lehet még mindig szabadlábon? Erre kereste a választ a héten Az Ügy. Azt is megmutatjuk, hogy mindeközben Lackner Csaba támadásba ment át: nemcsak képviselői mandátumát nem hajlandó visszaadni és tagad, hanem egyenesen áldozatot játszik.

Az Ügy másik riportja az illegális hulladéklerakókat állította fókuszba. A PestiTV stábja a Dunántúlon járt, egészen elképesztő helyszíneken, ahol óriási hulladékhegyek között emberek élnek – akik persze semmit sem tudnak az oda került lomokról. A riportban bemutatjuk, hogy az illegális hulladéklerakás jóval több, mint egyszerű, igénytelen szemetelés: nagyrészt egy virágzó illegális iparág mellékterméke, amit úgy hívnak, hogy lomi. Bemutatjuk Önöknek Áldozó Tamást, Pápa polgármesterét, aki drasztikus módszerekkel próbál gátat szabni a jelenségnek: a külföldi importszemét behozatalát törvényi erővel tiltaná, de ha kell, két kezébe veszi az ügyet, megkeresi a lomok tulajdonosát és visszadobálja az udvarukra.

Ma este a szokásos időben, 20.30-tól a PestiTV-n.

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!