Pesti Srácok

Kormányzásra készül Gurmai, de öt perc alatt egy értelmes mondatra sem futotta a szoci nagyágyútól (Karanténvlog)

Hihetetlen volt az e heti felhozatal is, a Karanténvlog alig tudott válogatni a témák közül, hiszen ütősebbnél ütősebb ellenzéki csemegék kerültek elénk. Mielőtt ezeket kivesézte volna Szabó Gergő, Dezse Balázs és Szalai Szilárd, ejtettek néhány szót a józsefvárosi baloldali kerületvezetés elképesztő rombolásáról, ehhez pedig csatlakozott Szabó Gergő péntek esti vendége, Vörös Tamás, a józsefvárosi Fidesz–KDNP frakcióvezetője, aki testközelből tapasztalja a VIII. kerület borzasztó történéseit. A műsor első fontos témája a kommunizmus áldozatainak emléknapja volt, hiszen február 25-én azokról emlékezett meg a világ, akiket a kommunista diktatúrák megöltek, megnyomorítottak. Világszerte több, mint 100 millió áldozata, Közép-Európában pedig mintegy egymillió halálos áldozata volt a kommunisták rémuralmának, ez pedig a stúdióban mindenki kihozott a sodrából. Ezt követően Vörös Tamás a józsefvárosi állapotokról beszélt részletesen, ami igen tanulságos azoknak, akik esetleg még Pikó Andrást tartják a legjobb megoldásnak a kerület élén. Szóba került a műsorban a PestiSrácok.hu által készített videó Jakab Péter balesetéről, majd a Karanténvlog második felében Márki-Zay Péter egyik elfeledett, ám annál gusztustalanabb gondolatával érkeztek vissza a fiúk. Nagy volt a derültség, amikor Gurmai Zita értelmezhetetlen és felfoghatatlan zagyvaságai kerültek előtérbe, hiszen a szocialista politikus perceken keresztül képtelen volt egy értelmes mondatot összehozni, kormányozni azonban nagyon szeretne. Végül a Karanténvlog nem feledkezhetett meg Fegyőr újabb siránkozásáról sem, aki állítólag vállalja a felelősséget tetteiért. A valóságban nem ezt látjuk. Nézzétek meg a Karanténvlogot, megéri!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!