Pesti Srácok

Bajkai Niedermüllernek: Erzsébetváros azonnal mondja fel a Czeglédyékkel kötött szerződéseit!

Bajkai Niedermüllernek: Erzsébetváros azonnal mondja fel a Czeglédyékkel kötött szerződéseit!

Bajkai István kormánypárti országgyűlési képviselő csütörtökön arra szólította fel Niedermüller Pétert, Erzsébetváros polgármesterét, hogy azonnali hatállyal mondja fel Czeglédy Csaba ügyvédi irodájával az önkormányzat megbízási szerződését. Czeglédy lassan két éve ad tanácsokat a kerületi, DK-s vezetés számára csaknem százmillió forintért, miközben az ügyvédet és társait egyebek mellett hatmilliárd forintos költségvetési csalással vádolta meg a Csongrád Megyei Főügyészség.

Czeglédy nem kezdőként áll a Kecskeméti Törvényszék elé, hiszen 2003-ban Veszprémben már egyszer elítélték adócsalás és ahhoz kapcsolódó más gazdasági bűncselekmények miatt. Akkor Czeglédyt egy év négy hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. Ahogy Bajkai István, országgyűlési képviselő csütörtökön délelőtt tartott sajtótájékoztatóján kijelentette: Czeglédy azóta sem hagyott fel a bűnözői életmóddal, sőt, ezután teljesedett ki bűnözői karrierje.

– hangsúlyozta a kormánypárti honatya. Czeglédy ebben sikeresen vette az akadályt, hiszen hatmilliárd forintos áfacsalással vádolta meg a Csongrád Megyei Főügyészség. A vádiratból az is kiderül, hogy a cég munkatársai segítségével Czeglédy teljes céghálót hozott létre, így kerülve el az áfa befizetését.

PestiSracok facebook image

– emelte ki a képviselő.

– hangsúlyozta sajtótájékoztatóján a képviselő. Bajkai István felszólította Niedermüller Pétert, hogy azonnali hatállyal mondja fel a szerződést a Czeglédy és Társai Irodával, ne véreztesse így ki az önkormányzatot, hiszen az erzsébetvárosiak lassan már naponta szembesülnek egy-egy új megszorító intézkedéssel.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!