Pesti Srácok

Csurkáéknak esélyük sem volt a Vörös polip ellen – „Igazságtalan voltam az MDF-fel korábban” – mondta Mező Gábor a PestiTV-n

Mi az erősebb: az „Összefogás” vagy a NER sajtója? Régi nevén a „balliberális” vagy a „konzervatív” média? Az egyensúlyt tekintve a mai már egy egészen normális helyzet ahhoz képest, ami a kilencvenes években volt – hangsúlyozta Mező Gábor a PestiTV-n. Akkoriban még azért is megkapta a magáét az MDF, mert szeretett volna egy olyan napilapot, amely a párt értékeit és üzenetét közvetíti. Az átmentett sajtópolip rögtön diktatúrát kiáltott. Mező új könyvéről beszélgettünk a Gerilla Bárban.

Mező Gábor, a PestiSrácok.hu újságírója és a PestiTV A hálózat című műsorának gazdája ezúttal átült, és a Gerilla Bár vendége volt. A kutatót új könyvéről kérdezték, amely a média átmentéséről szól. Mező arra a kérdésre, hogy mikor volt a legdurvább fölényben a posztkommunista társaság a nemzeti, konzervatív oldallal szemben, így felelt:

Mező ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy korábban igazságtalan volt az MDF-fel kapcsolatban, leginkább azért, mert a kormány végigasszisztálta a rendszerváltás elszabotálását. Hibáikat most is látja, de az tény, egyre világosabb, hogy olyan ellenszélben dolgoztak, hogy igazából esélyük sem volt. „Jellemző, hogy amikor saját lapot akartak, akkor a posztkommunista, hálózati média egy testként kiáltott diktatúrát, Csengeyék próbálkozását Rákosiék propagandájához hasonlítva.”

PestiSracok facebook image

Pedig miről volt szó: egyszerűen szerette volna a kormány, ha a nemzeti, konzervatív álláspont és narratíva is eljut az emberekhez. Legalább egy napilapon keresztül.

A média lenyúlásának titkos története a kiadó oldalán, de a Librinél, a Bookline-nál és a Líránál is megrendelhető.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!