Pesti Srácok

Hadházy napszámosnak állt, de ott is maradhatna, ne jöjjön vissza! – Ismét megvillant a Pesti Galeri (Videó!)

Hadházy Ákos ellenzéki politikus végre megtalálta az igazi szakmát, miután nem akarta befizetni a dudálós tüntetés miatti pénzbírságot, napszámosnak állt és kapálni ment, de maradhatna is ott, vissza se jöjjön – hangzott el a Pesti Galeriben, a Pesti TV furkóklubjában, amelyben Szarvas Szilveszter, Szabó Gergő, Dezse Balázs, Bokor Gábor és Mészáros Nóra osztotta ki az ellenzéket és az uszító Hadházyt. "Kertészeti kisegítő munkásnak lenni nagyon nehéz fizikai munka, kapálni nehéz, sokkal könnyebb a Parlamentben káromkodós táblákat emelgetni" – mondta Mészáros Nóra. A Pesti Galeri tagjai az ellenzék "nemtudomját" és hebegőjét, Fekete-Győr Andrást is kifigurázták, megállapítva: Fegyőr partizános interjúja bizonyította, hogy a Momentum elnöke alkalmatlan politikusnak, teljesen felkészületlen. "Azért az gyönyörű, hogy Gulyás Márton Gyurcsány Ferenc hóhéra, aki már Gyurcsány kedvéért két ellenzéki miniszterelnök-jelöltet is kivégzett, Márki-Zay Pétert és Fekete-Győr Andrást" – mutatott rá Szarvas Szilveszter. A műsorban a kommunizmus áldozatainak számát és tömegét tagadó Kende Péter ügyvéd mondatai is szóba kerültek, de a munkát megtagadó általános iskolai tanárokról és a liberálisok által felhergelt szülőkről is beszéltek a galeri tagjai. Nézze meg a teljes adást, érdemes!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!