Pesti Srácok

Portiktól a Momentumig - Kármán Irént indítják az ellenzéki előválasztáson Szolnok megyében (Frissítve!)

Portiktól a Momentumig - Kármán Irént indítják az ellenzéki előválasztáson Szolnok megyében (Frissítve!)

A Momentum Mozgalom a zavaros múltú Kármán Irén oknyomozó újságírót, dokumentumfilmest indítja az ellenzéki előválasztáson a Jász-Nagykun-Szolnok megye egyes választókerületében. A nő kapcsolatban állt Portik Tamással.

Fekete-Győr András Momentum-elnök a Facebookon jelentette be pénteken, hogy Kármán Irén újságírót indítják a Jász-Nagykun-Szolnok megyei egyes választó kerületében az ellenzéki előválasztáson. Kármán Irén a 2000-es években dokumentumfilmet forgatott az olajszőkítésről és könyvet írt az olajmaffiáról, igaz, ezekből, illetve leginkább az akkori nyilatkozataiból úgy tűnt, főleg a Fideszre és az MDF-re igyekezett tolni az olajbotrányt, árnyalva ezzel a szocialisták szerepét, holott a Horn-kormány idején tombolt leginkább az erőszak és az olajbűnözés. Kármán Irénről az is tudható, hogy a 2000-es évek közepén szoros kapcsolatba került a ma már több alvilági gyilkosság miatt fegyházban ülő Portik Tamással, aki az olajszőkítési ügyek egyik legjelentősebb szereplőjének tartott Energol Rt.-nek volt igazgató-tulajdonosa.

Gyengéd szálak

Kármán arról maga nyilatkozott, hogy “gyengéd szálak kötötték Portikhoz”, akit elfogása után nagyon sokáig mentegetett a saját blogján. De később azt is mondta, hogy nem is volt intimitás a Portikkal való kapcsolatában. Sokan emiatt a hitelességét is megkérdőjelezték, mondván, "átkerült a másik oldalra", szerinte ilyen nem történt, viszont Portiknak köszönhetően valamennyire beleláthatott az alvilágba. Évekkel ezelőtt a Heti Válasznak beszélt arról, hogy a maffiózó elvitte egy olyan éjszakai találkozóra, ahol a szervezett bűnözés fontos szereplői vettek részt, köztük a Hajógyári-sziget egykori ura, Vizoviczki László. A Portikhoz köthető Művészinas étteremben tartott találkozót Kármán Irén csak egy távoli asztalról figyelhette.

PestiSracok facebook image

Szívesség Pető Ivánnak

Az újságíró arról is beszélt, hogy 1993-ban az SZDSZ-elnök Pető Iván barátnője volt, miközben Kármán akkor Pető körzetében, Zuglóban volt helyi tévés. Pető műsorvezetőként is feltűnt a helyi tévében, azt pedig Kármán állítása szerint Fenyő János meggyilkolása után maga kérte a riporternőtől, hogy a médiavállalkozóval készített "bájolgó" interjú kazettáját hozza el a tévé archívumából. A dokumentumfilmesről az is tudható, hogy együtt dolgozott az azóta már elítélt és börtönben ülő Labanc Ferenc ex-rendőrrel, illetve Sándor István "Papa" egykori nyomozóval is, akivel anyagi-elszámolási viták miatt összevesztek. Sándor István ezután arról kezdett beszélni, hogy Kármán Irén rossz tanácsadókra hallgat, és arra is tett egy célzást, hogy Portik Tamásnak „sajátosan” alakult a viszonya Kármánnal.

Az újságírónőt 2007 júniusában máig ismeretlen tettesek összeverték. Erről az esetről a PestiSracok.hu azt írta, egy bíróság előtt felolvasott vallomásból kiderült, hogy Portik bevallotta, ő verette meg Kármán Irént. Portikot egyébként a magyar kriminalisztika egyik legszövevényesebb emberölésével is megvádolták, az ügyészség szerint ő volt az, akit Gyárfás Tamás megbízott Fenyő János médiacézár meggyilkolásával. A vád szerint Portik a megbízást elfogadta, és rávette – az emiatt időközben jogerősen elítélt – Jozef Roháčot a médiamogul megölésére. Roháč 1998. február 11-én a késő délutáni órákban a II. kerület, Margit utcán a piros lámpánál, a gépkocsijában várakozó Fenyőhöz lépett, és egy gépfegyverrel kivégezte a médiacézárt.

Forrás: Facebook, hvg.hu, PS; Fotó: Kármán Irán Facebook-oldala

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.