Pesti Srácok

Káosz Budapesten: Karigerit még a Városháza eladásából is kihagyták volna a "szövetségesei"? Karanténvlog dr. Pintér Gáborral

A péntek esti Karanténvlogban Szabó Gergő mellett ott volt a szokásos csapat, Dezse Balázs és Szalai Szilárd, a műsor vendége pedig dr. Pintér Gábor, a XV. kerületi Fidesz elnöke volt. A pörgős témák mellett természetesen szóba került a városrész sanyarú sorsa, ami több mint két éve a DK vezetése alatt áll. Pintér Gábor pedig elmondta, hogy Gyurcsány helytartói – Cserdiné Németh Angéla polgármester vezetésével – még mindig képesek nemtörődöm kerületvezetésüket a kormány nyakába varrni. A srácok beszélgettek Karácsony Gergely újabb botrányáról, hiszen még most sem lehet tudni, hogy valóban el akarják-e adni a budapesti Városházát a baloldali városvezetők, és ha igen, Karácsony egyáltalán tud-e a tervről, vagy csupán a főpolgármester bedarálása a cél Gyurcsányék számára. A DK-nál maradva a hazugságcunami folytatása is szóba került, hiszen most a benzinár emelkedését akarják Orbán Viktor nyakába varrni a szemkilövető emberei. És a Momentum út- és elnökkeresése is a témák közé került. A srácok félig viccesen arról vitáztak, hogy a Momentum legénysége tényleg ennyire tehetségtelen, valóban olyan gyér a felhozatal a magát a fiatalok pártjának nevező alakulatnál? Végül az igazi csemege, a kommunista Bolgár György és a szélsőjobboldali Jakab Péter közös popsinyalása került terítékre: a szélsőségek egymásra találása Pintér Gábor szerint csak az út eleje, véleménye szerint lesz itt még meglepetés 2022 áprilisa előtt. A Klubrádió "aranyos" Bolgár ura mindenesetre hozta a formáját: szerinte a kormány magyar embereket támogató döntései ellenére "fel kell nyitni" az emberek szemét, hogy ami jó nekik, az valójában nem jó. Nézzétek most is a Karanténvlogot!

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!