Pesti Srácok

A háború tűzfészkeiből menekülő ukránok és reményt vesztett magyarok szólalnak meg a Pesti TV kárpátaljai riportjában (videó)

null

Miközben Ukrajnában nem enyhülnek a harcok, az országot elhagyó emberek száma folyamatosan emelkedik. Március 14-ig az ENSZ jelentése szerint már több mint 2,8 millió ember hagyta el Ukrajnát. A Pesti TV stábja Kárpátalján járt a Katolikus Karitásszal, akik élelmiszert és ruházatot szállítanak az ország belső területeiről a nyugati részébe menekülő családok és az egyre nehezebb helyzetben élő, alig ellátott magyarok számára. Az otthonukat elhagyók többsége nő és gyerek, akik közül többen elmondták tragédiájukat a Pesti TV stábjának.

A sorköteles korú férfiak jelentős része már az orosz csapatok ellen harcol, de aki elkerülné a fegyveres konfliktust, azok sem hagyhatják el az országot. Kárpátaljára is tömegével érkeznek a belső menekültek, akik közül a tehetősebbek a fizetős szállásokat vagy házakat foglalták el, a szerényebb anyagi lehetőségekkel rendelkezők pedig a tömegszállókon kapnak helyet. Habár Ukrajna ezen része egyelőre a béke szigetének tekinthető, egyes értesülések szerint az ukrán vezérkar egy része is ott húzta meg magát. Ebből következően pedig, amennyiben ott állítják fel az ideiglenes kormányt, Kárpátalja is műveleti területté válhat. Hallgassa meg a menekültek és kárpátaljai magyarok megrázó beszámolóit a Pesti TV helyszíni riportjában!

A Katolikus Karitasz orvosmissziójának újabb szállítmányait a 1356-os segélyvonal felhívásával, vagy közvetlen utalással, adományok küldésével segítheti! Keresse fel a Karitasz.hu oldalt!

Készítette: Ritó Szabolcs riporter, Antall Szabolcs operatőr és Gacsal Zsolt vágó/Pesti TV

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.