Pesti Srácok

Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely személyes történetekkel eleveníti fel a médiaháború harminckét évét (videó+képgaléria)

Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely személyes történetekkel eleveníti fel a médiaháború harminckét évét (videó+képgaléria)

Túléltem, mások belehaltak – Stefka István emlékei a médiaháborúról címmel mutatták be kedden a Pesti TV programigazgató-helyettesének legújabb könyvét, amelyben a szerző saját tapasztalatai alapján írja le, hogyan is működött az utóbbi harminckét évben a magyar sajtó. Beszélgetőpartnerei Alexa Károly irodalomtörténész, az MTI volt vezérigazgatója és Betlen János televíziós szakember, több korábbi aktuálpolitikai televíziós műsor főszerkesztője és szerzője voltak, a moderátor pedig Huth Gergely, a PestiSrácok.hu főszerkesztője. Stefka István többek között elmondta, hogy most van igazán aktualitása a kötetknek, hiszen információs háború zajlik jelenleg is, a médiának pedig hatalmas szerepe van a választások kimenetelében. Betlen János a beszélgetés során elmesélte, hogy annak idején azért kellett távoznia a köztévéből, mert hitt abban, hogy minden politikai erőnek teret kell engedni, ami az akkori vezetésnek nem tetszett. Alexa Károly egyebek mellett azt a hangulatot festette le, ami a Magyar Távirati Irodánál uralkodott, amikor őt Antall József a szervezet élére tette, miközben a személyzeti vezető ott Kádár János korábbi titkárnője volt.

A sok belső titkot és árulást feltáró, személyes hangvételű kötet megvásárolható a KAIROSZ Kiadó könyvesboltjában és weboldalán!

Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 1-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 3-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 5-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be6-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 7-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 8-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 9-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 11-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 12-HPGy
Bemutatták Stefka István Túléltem, mások belehaltak című könyvét, amely az utóbbi harminckét év médiaháborúját mutatja be 18-HPGy

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!