Pesti Srácok

Elmarasztalta a Kúria a szentendrei választási bizottság elnökét, lemondásra szólítják fel Poprádi Zsoltot

Elmarasztalta a Kúria a szentendrei választási bizottság elnökét, lemondásra szólítják fel Poprádi Zsoltot

Jóváhagyta a Kúria a Nemzeti Választási Bizottság dr. Poprádi Zsoltot elmarasztaló határozatát – tájékoztatta a közvéleményt a szentendrei Fidesz. A közösségi oldalon azt írják: a választási bizottság elnöke közhatalmat gyakorol, szavazategyenlőség esetén az ő szavazata dönt, így különösen fontos a pártatlansága. Poprádi azonban megsértette a választási bizottság elnökeként a pártatlanság alapelvét, amikor bizottsági elnökként nyilvánosan ellenzéki politikai tartalmakat támogatott.

Bebizonyosodott az elfogultsága dr. Poprádi Zsoltnak, a Pest megye 3. sz. választókerületének választási bizottsági elnökének. Ügyében a Kúria jogerős ítéletet hozott, a végzés ellen további jogorvoslatnak nincs helye – tudatta a szentendrei Fidesz-alapszervezet közösségi oldalán. Hozzátették: Poprádinak még a felülvizsgálati díjat is meg kell fizetnie, miután a bizottsági elnök élt a jogorvoslat lehetőségével.

A választási bizottság elnökeként megsértette a pártatlanság alapelvét, amikor ellenzéki tartalmat tett közzé

A történtek után Poprádit Vitályos Eszterék lemondásra szólították fel, mivel elfogultsága miatt méltatlanná vált a tisztség betöltésére.

– hangsúlyozta a szentendrei Fidesz a közösségi oldalukon közzétett bejegyzésben.

Ez a tartalom alig 15 órája került fel Poprádi oldalára. A pártatlanság jegyében, nyilván...

Forrás: Facebook; Fotó: Facebook/Poprádi Zsolt

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!