Pesti Srácok

"A baloldal most a népet akarja leváltani" - Két bravúros győztes, Dunai Mónika és Hende Csaba a Plebejus Polbeatben (videó)

Két olyan, győztes Fidesz-KDNP-képviselő volt a Plebejus Polbeat legutóbbi vendége, aki valóságos bravúrral győzte le ellenfelét. Dunai Mónika, a Rákosmente és Kőbánya egy részét alkotó választókerület nyerteseként az egyetlen konzervatív politikus, aki Budapesten többséget tudott szerezni, ráadásul az exnáci Szilágyi Görgy jobbikos-baloldali képviselőt verte meg 44 vs. 43 százalékos arányban, illetve Hende Csaba – aki Szombathelyen aratott hatalmas győzelmet (50 kontra 40 százalék) a mindenféle alvilági machinációt és rengeteg pénzt bevető DK-s Czeglédy Csabával szemben.

- így értékelte Dunai Mónika a balliberális értelmiség egy hete szűnni nem akaró gyűlöletrohamát a Plebejus Polbeatben Stefka Istvánnal és Huth Gergellyel beszélgetve.

Hende Csaba pedig azt mondta:

PestiSracok facebook image

Stefka István faji rasszizmusnak nevezte a Csáki-félék magyarellenes kirohanásait, amivel - ha következetesek volnának - az európai progresszívoknak foglalkozniuk kellene. Az újságíró-műsorvezető szerint semmi nem változott az SZDSZ Tégy a gyűlölet ellen mozgalma óta.

A Plebejus Polbeatben Huth Gergely felvetésére szó volt arról is, hogy a nemzetbiztonsági kérdésekkel hivatalból is foglalkozó vendégek álláspontja szerint mennyire fogja tönkretenni Európát az orosz-ukrán háború és sikerül-e Magyarországot megvédeni a válságtól. Természetesen - mint minden héten - a nézők is feltehették a kérdéseiket.

A Plebejus Polbeatet minden csütörtökön este hét órakor rögzítjük az R56 Szabadságharcos Sörözőben (II. kerület, Bem rakpart 53., a Margit híd budai hídfőjénél) nézőink bevonásával. Az adás szombat este nyolckor látható a Pesti TV műsorán, majd visszanézhető a pestitv.pestisracok.hu oldalon.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!