Pesti Srácok

Vincze Lóránt: szinte példátlan már egy akkora keresztény megmozdulás Európában, mint a csíksomlyói búcsú (Videó!)

Vincze Lóránt: szinte példátlan már egy akkora keresztény megmozdulás Európában, mint a csíksomlyói búcsú (Videó!)

"Szinte példátlannak számít már Európában egy ekkora keresztény megmozdulás" – fogalmazott portálunknak a szombati csíksomlyói szentmisét követően Vincze Lóránt EP-képviselő, a FUEN elnöke, megjegyezve: "Csíksomlyó és a csíksomlyói zarándoklat a magyar közösség számára akkor is megmarad, ha az utolsó ilyen búcsújáróhely lesz Európában". Vincze Lóránt arról is szólt: azzal, hogy az idei csíksomlyói búcsúra is eljöttek a kárpátaljai zarándokok, amikor ráadásul Trianon évfordulója is egybesett a szombati búcsúnappal, a nemzeti összetartozásunk legfontosabb bizonyítékát adták; ittlétük igazolta a leghitelesebben, hogy valóban nemzeti találkozóhely Csíksomlyó.

Vincze Loránt RMDSZ-es EP-képviselő, az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniójának (FUEN) elnöke a csíksomlyói búcsú szombati miséjét követően portálunknak arról beszélt: nem is tudjuk pontosan érzékelni, mekkora jelentősége van annak, hogy egy ekkora közösség mozdul meg itt a csíksomlyói nyeregben, hiszen

Mint az EP-képviselő hozzátette, éppen azon gondolkodott el a szentmise vége felé, hogy

PestiSracok facebook image
Foró: Vincze Lóránt/Facebook

A béke és jóság iránti vágynak különös aktualitást ad a szomszédunkban zajló háború

Azzal kapcsolatban, mennyit ért meg Európa, a világ a csíksomlyói búcsúból, vagy annak idei "Béke és jóság" jelmondatából, a FUEN elnöke elmondta:

Vincze Lóránt kitért arra: a szentbszédben is fontos gondolatok hangzottak el, hiszen a békére való törekvés azzal kezdődik, hogy a harcok leállnak, azaz, hogy nem támogatják a háborút semmilyen formában,

Csíksomlyó a búcsú idejére a világmagyarság központjává válik

Azzal kapcsolatban, hogy idén a Nemzeti összetartozás napja és a csíksomyói búcsú egybeesett, Vincze Lóránt megjegyezte: véleménye szerint Csíksomlyó amúgy is a világmagyarság központja a búcsújárás napján.

– fogalmazott, hozzátéve:

A kárpátaljai magyarsággal vált igazán teljesség a Nemzeti összetartozás napja

– reagált portálunk kérdésére Vincze Lóránt, hozzátéve: a béke beköszöntével, amikor Ukrajnának az új keretét kialakítják, a kisebbségi jogok rendezése is előtérbe kell kerüljön,

Az EP-képviselő úgy vélte, ez nemcsak az ukrán állam felelőssége ebben a pillanatban, hanem a világé is, amely részt vesz valamilyen módon mindabban, ami Ukrajnában történik. Úgy vélte, azzal, hogy az idei csíksomylói búcsúra is eljöttek a kárpátaljai zarándokok, azt erősítik meg, hogy a magyar nemzethez tartoznak, és

A PestiSrácok.hu stábja két év kihagyás után ismét Csíksomlyóról jelentkezik; munkatársunk, Csibra Tibor összefoglalóját látják.

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A Küzdőtérben Gálfi András, Magyarország első népszerű profi ökölvívója - Arra a bunyósra tudok felnézni igazán, aki idegen környezetben is tud mérkőzést nyerni

Ps TV 2024 szeptember 24.
Szerettük volna már rég megmutatni a nézőknek, olvasóknak, hogy kikkel és mikor indult a magyar profi ökölvívás. A nemzeti érzelmű emberek igazán szeretik a sportot, és a küzdősport is népszerű ebben a körben. Nem csoda, hiszen jók vagyunk, illetve voltunk benne. A profi ökölvívás első korszakának legnépszerűbb alakja Gálfi András volt, akinek mérkőzéseit a szemfüles sportrajongók még a Kokó-korszak előtt nézhették. Elképesztő karrier van mögötte, amit most megoszt a hallgatókkal, nézőkkel is! Érdemes ismét a Küzdőteret választani!