Pesti Srácok

A baloldali fellegvárnak hitt Zuglóban is behúzta a Fidesz az időközit – Nem jöttek be az álcivil és álzöld ellenzéki jelöltek

A baloldali fellegvárnak hitt Zuglóban is behúzta a Fidesz az időközit – Nem jöttek be az álcivil és álzöld ellenzéki jelöltek

Nehéz terep és szinte már lehetetlennek hitt választókerület Zugló, miután április 3-án Hadházy Ákost választották meg az lakosok országgyűlési képviselőnek. Ekkor sokan gondolták úgy, hogy Karácsony Gergely, Tóth Csaba és Horváth Csaba után ennél lejjebb már nem süllyedhet a kerület képviselete, majd megjött a szekszárdi lódoktor, aki végül az esküjét sem tette le az országgyűlésben és Zuglót is csak akkor találja meg, ha kell neki némi figyelem vagy adomány. Úgy látszik Hadházy munkakerülése és a helyi baloldal folyamatos korrupciógyanús botrányai hatottak a zuglóiakra, akik többségében a mostani időközi választáson Juhász-Pintér Pált, a Fidesz-KDNP jelöltjét támogatták, így ezentúl 5 jobboldali képviselő fog farkasszemet nézni a 17 ellenzékivel Zugló önkormányzatában.

Szeptember 18-án a Fidesz-KDNP jelöltje, Juhász-Pintér Pál nyerte a Zugló 9-es számú választókerületében tartott időközi önkormányzati képviselő-választást. A jobboldali győztes 83 szavazattal előzte meg az ellenzék közös jelöltjét. A kormánypárti Juhász-Pintér Pál 645 szavazatot (41,06 százalék) szerzett. Második helyen az ellenzéki összefogás jelöltje, a párbeszédes Kökény Dalma végzett, aki 562 voksot (35,77 százalék) kapott. A harmadik helyet a Hadházy Ákost támogató Civil Zugló Egyesület jelöltje, dr. Keczéry Attila szerezte meg 326 szavazattal (20,75 százalék). A Magyar Szolidaritási Mozgalom és az Összefogás Zuglóért Egyesület plusz a helyi MSZP támogatta Kézdi Gabriella mindössze 38 voksot kapott.

Nem jött be sem az összefogás, sem pedig a “civilek” az ellenzéknek

Nagy harc dúlt az alsórákosi mandátumért, az áprilisban nagyot bukott ellenzéki pártok Kökény Dalmában, egy Karácsony Gergely és Szabó Rebeka féle “zöldpolitikusban” látták a győzelmet, a helyi MSZP nyíltan ugyan nem támogatott senkit, de az érdekek a volt SZDSZ-es politikushoz, Kézdi Gabriellához fűzték őket, míg Hadházy Ákos “meghálálva” az áprilisi támogatást, a Civil Zugló Egyesület jelöltje, Keczéry Attila doktor mögé állt be. Hadházy jelölje érdekében még arra is rá vette volna Kökényt, az összefogott ellenzék jelöltjét, hogy lépjen vissza Keczéry javára, azonban ez a kísérlete sikertelennek bizonyult. A választás után Hadházy egy rövid elemzést is megosztott követőivel, amiben leszűri az ismét csúfos vereség tanulságait. A szekszárdi lódoktor szerint az ellenzéki pártoknak érdemes lenne továbbra is szigorú önvizsgálatot tartani és kellő alázattal hozzáállni a hasonló helyzetekhez.

PestiSracok facebook image

- írja Hadházy, miután az általa támogatott “civil” jelölt fele annyi szavazatot kapott, mint a kormánypártok jelöltje.

Az fel sem merült Hadházyban ezek szerint, hogy lehet a “civil” jelölt népszerűségének az sem tett jót, hogy ő maga állt be mögé, miután Zuglót április óta alig találja, de nem halljuk a “korrupcióvadász” képviselőt felszólalni akkor sem, amikor a zuglói baloldalról szinte heti szinten röppennek fel a korrupciógyanús esetek. Hadházy egyedül akkor szólal fel, amikor Tóth Csabát igyekszik még jobban kitúrni a kerületből, hiszen az már az előválasztás óta köztudott, hogy a két baloldali politikus nem jön ki jól egymással. Hadházynak ugyanis nem jönne rosszul Tóth Csaba “birodalma” miután nem jár neki a képviselői tiszteletdíj.

Már nem elég a sötétségre építő Fidesz-gyűlölet

- nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Borbély Ádám, a zuglói Fidesz elnöke, aki hozzátette, hogy bár még mindig kisebbségben lesznek, Juhász-Pintér Pál győzelme helyi baloldal visszás gyakorlatai ellen még eredményesebben és hangosabban fel tudnak majd lépni a képviselő-testületben. Amire a hírek szerint szükség is van, ugyanis Zugló baloldali vezetése ugyanis sorra halmozza a korrupciógyanús eseteket, legyen szó parkoló automatákról, 5 és fél milliárdból gazdálkodó vagyonkezelő vezetőjéről vagy a túlépítésre lehetőséget teremtő városrendezési megállapodásokról. A baloldali vezetés úgy gondolta, hogy ezeket mind megtehetik, hiszen többségben vannak és zuglói bástyájuk megingathatatlan. A szavazók azonban most üzentek és megerősítették a helyi ellenzéket, a zuglói Fideszt. Ezzel a választással a Fidesz ugyan még mindig ellenzékben marad Zuglóban, de erős jelzés lehet a 2024-ben tartandó önkormányzati választásokra.

Kettős narancs győzelem a fővárosban

Zuglóval egy napon Újbudán is megtartották az időközi választást, ahol két körzetből egyet szintén a kormánypárt jelöltje húzott be, míg a másikban az ellenzéki jelölt aratott győzelmet.

Az elmúlt hetekben pedig Budavár és Óbuda egy-egy körzetében húzták be a Fidesz jelöltjei a győzelmet. Mindez pedig továbbra is jelzésértékű a főváros vezetésének és az egész baloldalnak arra, hogy valami nagy dolgot kell kitalálniuk ahhoz, hogy visszanyerjék a szavazók bizalmát. És nem, ez nem az árnyékkormány lesz az előtérben meghúzódó Gyurcsány-szállal. Ennél kreatívabbnak kell majd lenni.

Kiemelt kép: Facebook / Borbély Ádám

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.