Pesti Srácok

Árnyékferiként, árnyékválaszokkal tért vissza Dobrev

Árnyékferiként, árnyékválaszokkal tért vissza Dobrev

"Válaszolj erre te!" – tessékelte előre Dobrev Klára Kálmán Olgát kettejük pénteki sajtótájékoztatóján, miután az árnyék-miniszterelnököt arról kérdezték, hogy miképpen értékeli férje, Gyurcsány Ferenc elhíresült kijelentését, miszerint "ha nem tetszik, el lehet innen menni". Árnyékferi, aki férjének teljes retorikai készletét átvette, ehhez hasonló árnyékválaszokat adott arra a kérdésre is, hogy mi szükség van rájuk, miután 2010 előtt már megmutatták, hogy mire is képesek kormányon. A Magyarországnak járó uniós forrásokról is kérdeztük Gyurcsánynét, aki meg sem ígérte, hogy árnyék-miniszterelnökként úgy fog politizálni, hogy hozzásegítse hazánkat a nekünk járó forrásokhoz.

A sajtótájékoztatót egyébként alapvetően azért szervezte a DK, hogy ismertessék: valójában Dobrev Klára teljesen más, mint férje, Gyurcsány Ferenc, az pedig, hogy még a retorikai fogások, a hangsúlyozás, valamint a gesztikuláció is egy az egyben gyurcsányi, csupán a véletlen egybeesések következménye. Valójában Dobrev egyáltalán nem árnyékferiként, egyfajta trójai falóként tért vissza.

Szerettük volna megtudni, hogy vajon mi a különbség a valódi és az árnyék-Gyurcsány-kormány politikája között, erre azonban csak annyit kaptunk válaszul, hogy a korábbi kormányzás a múlt, az pedig Kálmán Olga szerint már nem számít. Ráadásul a párt (árnyék)szóvivője arra is felhívta a figyelmünket, hogy mik történtek az elmúlt 12 évben – természetesen kifelejtve az azóta megesett négy darab kétharmados ellenzéki vereséget. Ezek közül is a legsúlyosabbat éppen áprilisban szenvedte el a baloldal; hogy ezután milyen legitimitása lehet egy árnyékkormánynak (nem jogi, legalább politikai szempontból), arra már tényleg csak egy válasza volt DK Klárának: Orbán.

Fotó: MTI/Kovács Anikó

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!