Pesti Srácok

A Belvárosi Önkormányzat megmentette a csak szavakban erős főpolgármester által lefújt karácsonyi vásárt

A Belvárosi Önkormányzat megmentette a csak szavakban erős főpolgármester által lefújt karácsonyi vásárt

Belváros Önkormányzata számos, kellő körültekintéssel meghozott intézkedéssel gondoskodik arról, hogy az V. kerületben idén is minél inkább gondtalanul és ünnepi hangulatban teljen az adventi időszak – olvasható a Belvárosi Önkormányzat Sajtóosztálya által kiadott közleményben. Az ünnep fénye azonban elhalványulni látszik, hiszen egyes rosszindulatú ellenzéki cikkek egyértelműen az állóvíz kavarását tűzték ki célul.

Díszkivilágítás, betlehemek, karácsonyfák, a Szent István téren és a Vörösmarty téren karácsonyi vásárok várják az érdeklődőket a Belvárosban, ami jó hír azoknak, akik nagyon sajnálják, hogy Karácsony Gergely költséghatékonyságra hivatkozva nem díszíti fel idén a várost, de tudjuk, a látvány- és Facebook-politizálás sokkal fontosabb, mint a valódi munka. Legalábbis a baloldal és különösképpen a főpolgármester számára. Ezzel szemben a Belváros a lakosság szezonális kiadásainak mérséklésére országosan a legszélesebb körű és legmagasabb összegű fűtéstámogatást biztosítják, kedvezményes fenyőfavásárt szerveznek ajándék szaloncukorral, valamint a jogosult családoknak 10 ezer forint karácsonyi időszaki támogatást postáznak. Ez a különbség a szavak és a tettek között. Lehet, hogy ez zavarta meg azokat, akik ebbe is belekötöttek, az V. kerületi önkormányzat azonban tiszta vizet öntött a pohárba, mert ahogy lenni szokott, az ördög a részletekben rejlik, ami a Belváros sajtóközleményéből ki is derül:

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!