Pesti Srácok

Örök nyugalomra helyezték Nagy Lászlót, a 2006-os rendőrterror kilőtt szemű áldozatát (Videó+Galéria)

2006 tragédiája máig árnyékot vet a magyarokra, hiszen a mai napig nem történt meg az akkori politikai felsővezetés felelősségre vonása. Nagy László halála napjáig remélte, hogy fény derülhet az igazságra. A Megyeri temetőben helyezték örök nyugalomra.

Nagy László ötvenedik életévében, december elején hunyt el. A szemét 2006-ban kilőtték a rendőrök, miután részt vett a Fidesz 1956-os budapesti megemlékezésén. Gyurcsány Ferenc és a rendőrterror felelősei soha nem mutattak megbánást tetteik iránt, sőt, a bukott miniszterelnök 2021-ben nyilvánosan megalázta és kigúnyolta egykori áldozatát.

Bár elvesztette a szemét, elvesztette a munkáját, a lakását, mégsem tört meg soha. Fontosnak tartotta, hogy a 2006-os eseményeket soha ne felejtsék el a magyar emberek. A Gőbl Györggyel, a Közhatalom Jogsértettjei Egyesületének elnökével készített interjú során elmondta, hogy az egyesület által benyújtott bizonyítékokat a tárgyalások során többször nem vették figyelembe. Hozzátette:

PestiSracok facebook image

20230111_101604_HB2_1728
20230111_102013_HB2_1736
20230111_102923_HB2_1744
20230111_104013_HB2_1752
20230111_105021_HB2_1783
20230111_105517_HB2_1787
20230111_110613_HB2_1794
20230111_110712_HB2_1797
20230111_111231_HB2_1811
20230111_111606_HB2_1820
20230111_111643_HB2_1823
20230111_111656_HB2_1826
20230111_111721_HB2_1831
20230111_111813_HB2_1843
20230111_111938_HB2_1847
20230111_111950_HB2_1848
20230111_112029_HB2_1852
20230111_112136_HB2_1861
20230111_112216_HB2_1867
20230111_112453_HB2_1879
20230111_112502_HB2_1882
20230111_112652_HB2_1887
20230111_112754_HB2_1889
20230111_112909_HB2_1892
20230111_113310_HB2_1898
20230111_113814_HB2_1903

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!