Pesti Srácok

Hende Csaba: az orosz–ukrán konfliktus lezárulása akár egy újabb világháború is lehet (Videó!)

A konfliktus lezárulása akár egy újabb világháború is lehet – minderről Hende Csaba beszélt a Paláveres találkozón. Kérdésre válaszolva úgy fogalmazott: Oroszország jelentkezése a NATO-ba viccnek volt felfogható. A nemzeti oldal közismert civil megmondóemberei, a polgári körök, megemlékezések, Békemenetek, fórumok aktív szervezői és mecénásai, a megalkuvásmentes állásfoglalásaikról ismert neves páros tagjai, azaz „A” Balogh Zsuzsa és Vajda Miklós szervezte azt a találkozót, amelyen Hende Csaba egykori honvédelmi miniszter volt a meghívott előadó. Az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke a jelenlegi geopolitikai helyzetről, a svéd és a finn NATO-csatlakozási kérelemről is részletesen kifejtette véleményét. A Karc FM Paláver műsorának hallgatói közösségéből verbuválódott civilek rendszeresen tartanak – nagyszámú résztvevővel – fórumot. A polgári körök újraszerveződése több szempontból is értékes. Minderről Lévai István Zoltán, a XVIII. kerület kormánypárti önkormányzati képviselője beszélt a PestiSrácoknak. A Paláveres találkozón elhangzott: a magyar kormány racionális álláspontot foglal el, amikor a béke fontosságát hangsúlyozza. Hende Csaba kiemelte: a haderőfejlesztésnek köszönhetően hazánk már a NATO elit klubjához tartozik. Kiemelte, hogy a NATO-tagországok 2014 szeptemberében tett két vállalása közül – amely szerint a szövetséges országok bruttó hazai termékük (GDP) két százalékát a védelmi kiadásokra, annak 20 százalékát pedig fejlesztésre fordítják – az egyiket Magyarország a 2024-es céldátum előtt, már 2019-ben teljesítette. A védelmi kiadásokra vonatkozó kötelezettségvállalást pedig idén sikerült elérnie a magyar kormánynak, ami példa nélküli a rendszerváltozást megelőző időszak előtt és az azóta eltelt évek óta. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a kárpátaljai magyarok nemzeti közösségére nehezedő nyomás az elmúlt időszakban ismét növekedni kezdett.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!