Pesti Srácok

Mégis, mit figyel a Nagy Testvér? – Tiltakozik a Nemzeti Médiaszövetség a YouTube-cenzúra ellen

Mégis, mit figyel a Nagy Testvér? – Tiltakozik a Nemzeti Médiaszövetség a YouTube-cenzúra ellen

A Magyar Nemzeti Médiaszövetség elkeserítőnek és felháborítónak tartja a Google eljárását, amellyel érdemi indoklás nélkül ismét törölte a PestiSrácok YouTube-csatornáját. A szövetség portálunkhoz eljuttatott állásfoglalása szerint elfogadhatatlan, hogy egy médiatartalmak közvetítésére létrehozott platformszolgáltató saját szerződési feltételeit megszegve, érdemi magyarázat nélkül távolítson el egy Magyarországon nyilvántartásba vett, a magyar jogszabályoknak mindenben megfelelően működő, a magyar jogszabályokat nem sértő tartalmat közzétevő médiaszolgáltató csatornáját.

A polgári-konzervatív médiahálózatot összefogó Magyar Nemzeti Médiaszövetség állásfoglalást tett közzé a PS TV YouTube-csatornánk önkényes és érdemi indoklás nélküli törléséről. A Toót-Holló Tamás, Mayer Erika, Szöllősi György és Gazsó L. Ferenc által irányított szövetség hangoztatja:

Mint írják, az MNMSZ tisztában van azzal, hogy a globális közösségi médiaszolgáltatók mára megkerülhetetlenné váltak a véleménynyilvánítás, a kapcsolattartás és az üzleti élet területén. Hozzáteszik:

PestiSracok facebook image

A szövetség állásfoglalása arra is rámutat: a YouTube szerződési feltételei szerint, amennyiben a felhasználó az Európai Gazdasági Térségben vagy Svájcban él, a szerződésre a lakóhelye szerinti ország törvényei vonatkoznak. Az, hogy egy szerkesztőség pusztán a véleménye miatt önkényesen, egy átláthatatlan algoritmusra mutogatva kerüljön komoly hátrányba, jogi szempontból cenzúrának minősül, amely a véleménynyilvánítás és a sajtószabadság Alaptörvényben és az Emberi Jogok Európai Egyezményében rögzített jogának sérelmét jelenti.

Olvasóink és nézőink 2020. februári tüntetése a Google Magyarország Kft. budai, Árpád fejedelem útjai székháza előtt. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Hozzáteszik: a Magyar Nemzeti Médiaszövetség mindig is elutasította a cenzúrát és határozottan kiállt a sajtó szabadsága mellett.

– zárul az állásfoglalás.

Köszönjük a Magyar Nemzeti Médiaszövetség következetes és karakán kiállását! Győzzük le a mélyállami cenzúrát együtt! Kérjük olvasóinkat, hogy iratkozzanak fel és fogadják el a PestiSrácok.hu értesítéseit az új, exkluzív tartalmainkról. Minden videónk elérhető cenzúramentes módon, a nemzeti kézben lévő Antenna Hungária által fenntartott videószerverünk segítségével. Keressék friss videóműsorainkat minden nap a PestiSrácok.hu címoldalán vagy a PS TV rovatunkban, és rövid videóinkért kövessék a PS TV Facebook-oldalunkat!

Olvasóink és nézőink 2020. februári tüntetése a Google Magyarország Kft. budai, Árpád fejedelem útjai székháza előtt. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Vezető képünkön Toót-Holló Tamás elnök, Mayer Erika alelnök és Szöllősi György elnökség tag fogja közre Dunda Györgyöt, a Kárpáti Igaz Szó lapigazgatóját, akit Kosztolányi-díjban részesített a Magyar Nemzeti Médiaszövetség. Fotó: MNMSZ

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!