Pesti Srácok

Hány dollár egy bekiabálás? - Moszkvába küldte a baloldal Szijjártót az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos országgyűlési vitában

Szijjártó Péter azonnal utazzon Moszkvába, és szólítsa fel Putyint, hogy vonuljon ki Ukrajnából, és kérjen mindenkitől elnézést - szólította fel a külügyminisztert Szabó Tímea az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos országgyűlési békehatározat általános vitájában, amelynek során ugyanakkor őt is felkérdezték, hány dollárt fizetnek neki egy bekiabálásért. Toroczkai László szerint ha a kormány aláírja Svédország és Finnország NATO-csatlakozását, azzal a háborúpártiak oldalára áll, és úgy vélte, Ukrajnának területi áldozatot kellene hozni a békéért. Szijjártó Péter a vita során értetlenségének adott hangot, hogy az ellenzéki képviselőknek miért fontos, hogy egy magyar álláspontról mit gondolnak az oroszok, az amerikaiak, az ukránok vagy bárki más. Úgy vélte, ha a magyar diplomácia is ehhez igazodott volna, akkor mára fegyverszállítmányok haladnának át hazánkon, fegyvert és akár embert is küldtünk volna a harcokba. Kiemelte, a 25. órában vagyunk, hogy megakadályozzunk egy világháborút.

Parázs vita bontakozott ki a az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos országgyűlési békehatározat kapcsán a Parlamentben, amelyet Szijjártó Péter külgazdasági-, és külügyminiszter mutatott be a tisztelt háznak, majd az ellenzéki észrevételekre reagált a vita végén. Elöljáróban a vitáról:

  • Szabó Tímea élvezi, hogy ő a Fidesz első számú ellensége, ugyanakkor felszólította Szijjártót, hogy menjen el Moszkvába, és mondja meg Putyinnak, hogy kérjen mindenkitől elnézést
  • a gyurcsányista Arató Gergely bátran hazaárulózott, és szerinte a kormány a háborút is csak arra használja fel, hogy kivezesse Magyarországot az EU-ból
  • Toroczkai László szerint Ukrajnának területi áldozatokat kellene hoznia a békéért, ahogy tette ezt hazánk Trianonnal
  • Ungár Péter úgy vélte, Magyarország azzal, hogy kibeszél a V4-ek közös álláspontjából, a régió árulójává lett
  • Kocsis Máté azt kérdezte az ellenzéktől, mennyit fizetnek dollárban egy bekiabálásért

A 25. órában vagyunk, hogy megakadályozzunk egy világháborút

PestiSracok facebook image

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a békehatározat bemutatása kapcsán arról beszélt, több mint egy éve tart a háború, és annak krónikája több mint lesújtó. Milliók kényszerültek elhagyni otthonaikat, családok szakadtak szét, sok ezer embert soroztak be erőszakkal, az európai gazdaság mindeközben vergődik. Mint a külügyminiszter kiemelte,

Szijjártó Péter úgy vélte, Európa és a transzatlanti térség egyértelműen háborús pszichózisban van, a brüsszeli tisztviselők szinte versenyt csinálnak abból, hogy ki küld több fegyvert Ukrajnának, Európa vagy az Egyesült Államok.

-hangsúlyozta. A külgazdasági és külügyminiszter megjegyezte, ebben a háborúban magyar emberek halnak meg, a kárpátaljai magyar közösség tagjait is rendszeresen sorozzák be az ukrán hadseregbe, sokszor brutális keretek között.

-jegyezte meg, hozzátéve, mivel sok magyar is meghalt már a fronton,

Szijjártó Péter kiemelte, Magyarország nem felelős a háborúért, nem a magyarok háborúja, mégis Magyarország és a magyar emberek már túl nagy árat fizettek. Úgy vélte, ennek a háborúnak nem lesznek győztesei, csak vesztesei vannak, ezért a nemzetközi közösség egyetlen feladata a minél több emberélet megmentése lenne, például a fegyverszállítások felfüggesztésével, amely csak időben és térben kiterjeszti a háborút. A miniszter úgy vélte, emberéleteket szankciókkal sem lehet menteni. Mint felidézte, Brüsszel ígérete az volt, hogy a szankciók majd térdre kényszerítik Oroszországot, ezáltal a háború hamarabb véget fog érni, ugyanakkor egy esztendő elmúltával csak az biztos, hogy a szankciók jobban fájnak nekünk, európaiaknak, mint Oroszországnak. Szijjártó Péter szerint hiába vallott kilencszer is kudarcot a szankciós politika, a brüsszeli logika nehezen egyeztethető össze a józan ésszel, hiszen újabb szankciós csomag bevezetését tervezik. Szijjártó Péter úgy összegzett,

Úgy vélte, az európai háborús pszichózis ellenére a világ nagyobbik része békét akar, ezért a kommunikációs csatornákat nyitva kell hagyni, és elkerülhetetlen, hogy az USA és Oroszország leüljön egymással tárgyalni. A magyar külügyminiszter örömét fejezte ki, hogy amerikai és orosz kollégái a legutóbbi G20-as csúcstalálkozón már szóba álltak egymással. Szijjártó Péter kiemelte, miközben Magyarország történelmének legnagyobb humanitárius akcióját hajtja végre, segíti az ukrán menekülteket, újabb és újabb jogfosztások és provokációk érik a kárpátaljai magyar nemzeti közösséget, legutóbb 99 magyar iskola bezárásáról döntött Ukrajna, az egyetemektől pedig elveszik az oktatás nyelve megválasztásának lehetőségét. Az ukrán állam egyes intézményei évente 300 ezer forintnyi támogatást ígérnek annak a családnak négy éven keresztül, aki nem kisebbségi, hanem ukrán állami nyelvű osztályba íratja a gyermekét.

-hangsúlyozta Szijjártó Péter, kiemelve a magyar diplomácia minden nemzetközi lehetőséget ki fog használni, hogy a kárpátaljai magyarságot segítse.

-zárta felszólalását Szijjártó Péter.

Fotó: MTI

Magyarország saját régiója árulója lett

Ungár Péter az LMP frakcióvezetője felszólalásában arról beszélt, abban mindenki egyetért, hogy a béke a legfontosabb, és szomorúnak nevezte, hogy három generáció óta áldozzák fel a szovjet térségben anyák a fiaikat olyan háborúkért, amik nem az ő érdekeit szolgálják, legyenek ezek orosz vagy ukrán anyák. A politikus hozzátette, az LMP továbbra is támogatja a kormány vétópolitikáját a kárpátaljai magyarok érdekében, akár Ukrajnával szemben is. Ugyanakkor kiemelte, kelet-európaiként fontos lenne arra koncentrálnia a kormánynak, „hogy azok az országok, akik hasonló földrajzi helyzetben vannak, akiket hasonló történelmi traumák érték az elmúlt évtizedekben évszázadokban mit mondanak”. Ungár Péter szerint a kormány politikájának legszomorúbb vesztesége,

Úgy vélte, Magyarország az egyetlen, aki kibeszél a kelet-európai kórusból, ezzel

A politikus úgy vélte, Oroszország nem a Szovjetunió első áldozatának, hanem örökösének tartja magát, ezért folyamatosan ilyen konfliktusokat fog generálni, ezt a kormány nem hajlandó belátni. Úgy vélte,

Szabó Tímea céltáblának képzeli magát; fotó: MTI

Szabó Tímea azt követelte Szijjártótól, hogy azonnal utazzon Moszkvába

Szabó Tímea, a Párbeszéd nevű nano-párt politikusa arról beszélt, az számára csak kitüntetés, ha a neve hallatán a Fidesz-frakcióban hőbörögni kezdenek, mert szerinte ez azt jelenti, hogy amit mond, az igaz.

-jegyezte meg. Szabó Tímea ezt követően arról beszélt, abban a hitben volt, hogy az életek mentése kapcsán Szijjártó Péter az egészségügyről fog beszélni. Nyilván ebben a tévedésében rajta kívül senki nem osztozott az Országházában. De, ha már ennyire beleélte magát egy, az orosz-ukrán háborútól teljesen idegen témába, akkor már kifejtette. A Párbeszéd politikusnője szerint a kormány a magyar orvostársadalmat elsőszámú ellenséggé tette és nyílt háborút folytat a betegek ellen. Már a háború témájára a mellékvágányról visszatérve Szabó Tímea arról beszélt, ha Szijjártó Péter annyira békepárti, akkor miért nem látogatja meg Moszkvában Szergej Lavrov orosz külügyminisztert, és szólítja fel, hogy Oroszország vonuljon ki Ukrajnából. Szabó Tímea nehezményezte, hogy Szijjártó Péter nem szólt arról a beszédében, hogy Bucsában az oroszok azért tartottak pincében nőket hetekig, hogy megerőszakolják őket.

-harsogta Szabó Tímea, ugyanakkor az elfelejtette megemlíteni, hogy Magyarország úgy szavazta meg a kilenc szankciós csomagot, hogy azok alól mentesülést harcolt ki. Úgy vélte, béke csak akkor lesz, ha Vlagyimir Putyint elítéli egy nemzetközi bíróság.

-ordította a mondandójába végképp belezavarodó Szabó Tímea.

Forrás: MTI

A szocialisták szerint Magyarországnak azt kell akarnia, amit az ENSZ-nek

Az MSZP-s Harangozó Tamás felszólalásában arról beszélt,

Mint kiemelte, egy évvel korábban a békepárti határozati javaslatot a szocialisták is megszavazták. Ugyanakkor hozzátette, a most benyújtott módosítási javaslatuk az ENSZ február 24-én elfogadott békedokumentumára utal, amelyet Magyarország nem csak megszavazott, de előterjesztője is volt. Ennek egyik pontja, hogy az ENSZ megerősíti elkötelezettségét Ukrajna szuverenitása, függetlensége, egysége, és nemzetközileg elismert határain belüli területi integritása iránt, amely felségvizeire is kiterjed. Továbbá az ENSZ követeli, hogy az orosz föderáció azonnal teljes mértékben és feltétel nélkül vonja ki összes katonai erejét Ukrajna nemzetközileg elismert területéről, és felszólít az ellenségeskedések beszüntetésére. Harangozó szerint ezeknek a mondatoknak bele kell kerülnie az új határozati szövegbe, és akkor lesz parlamenti konszenzus.

-jelentette ki. Ugyanakkor megjegyezte, a kárpátaljai magyarság jogainak csorbítása pártokon felül állóan elítélendő. Mint kiemelte, Ukrajna mindaddig biztos, hogy nem lehet az Európai Unió tagja, amíg így bánik a kisebbségeivel.

Toroczkai: Ha a magyar kormány békepárti, nem írja alá Finnország és Svédország NATO-csatlakozását; fotó: MTI

A Mi Hazánk szerint Ukrajnának területeket kell áldoznia a békéért

Toroczkai László, a Mi Hazánk képviselőcsoport frakcióvezetője felszólalásában arról beszélt, eddig senki nem mondta ki az Országgyűlésben, hogy ahhoz, hogy béke legyen, Ukrajnának le kell mondania területei egy részéről. Mint ezzel kapcsolatban felidézte, éppen mi magyarok vagyunk azok, akik a legnagyobb áldozatot hoztuk a 20. században a világbékéért Trianonnal.

-tette fel a kérdést. Toroczkai László szerint az sem hangzott el, hogy ez a háború az Amerikai Egyesült Államok és Oroszország, azaz két nagyhatalom összeütközéséről szól, azaz nem az ukránok és az oroszok háborúja, hanem egy nagypolitikai játszma része. Kiemelte, a Mi Hazánk azt várja a kormánytól, hogy utasítsa el Svédország és Finnország NATO-csatlakozását, mert

A politikus hozzátette, azt is várják a magyar kormánytól, mondja ki, hogy ahogy a magyarok tudtak áldozatot hozni a világbékéért, ezért az ukránoknak is áldozatokat kell hozniuk. Toroczkai arról is szólt, nemsokára már nem lesz kit besorozni magyarok közül Kárpátalján, mert egyszerűen etnikai, nemzetiségi tisztogatás zajlik. Úgy vélte, a kormánynak határozottabban ki kellene állnia amellett az 1991-es kárpátaljai népszavazás mellett, amely Beregszász környékén magyar területi autonómiát írna elő. Végezetül a politikus arra is kitért, a háború nem a Krím lerohanásával kezdődött, hanem Majdannal.

Arató bátran hazaárulózott, ahhoz képest, hogy DK-s politikus; fotó: MTI

A DK-s Aratónak nagyon ment a hazaárulózás

A DK-s Arató Gergely arról szónokolt, szerinte árulkodó, hogy a fideszes honatyák végigbólogatták Toroczkai László „szélsőséges” felszólalását, azaz a Mi Hazánk kimondja, amit a Fidesz gondol. Szerinte a Fidesz arra gondol, az orosz érdekeket kell képviselni és engedni kell Putyin agressziójának. A DK-s képviselő arról is szólt, mindenki békét akar, de a béke egyetlen módja, ha az oroszok felhagynak az Ukrajna elleni támadással, és kivonulnak.

-szólította fel Szijjártót Arató Gergely is. A gyurcsányista politikus kiemelte, szerinte a kormány mindent elkövet, hogy gyengítse a NATO-t, erre utal a „szégyenletes színjáték” a finn és svéd NATO-csatlakozás kapcsán,

Arató nem fukarkodott a hazaárulózással továbbiakban sem, hiszen kijelentette, az is nemzeti érdek, hogy Magyarország egy erős Európai Unió tagja legyen, a kormány azonban folyamatosan gyengíti az EU-t, miközben a kilépést készíti elő. A politikus kitért arra, a kormány vétópolitikája is csődöt mondott a kárpátaljai magyarok érdekvédelme kapcsán, úgy vélte, úgy kellett volna politizálni, hogy az hasznot hozzon. Végezetül úgy fogalmazott,

Simicskó szerint sajnos nincs a magyar külügy zsebében a háború megoldásának kulcsa; fotó MTI

Simicskó szerint még Szijjártó sem lenne képes csodát tenni Moszkvában

Simicskó István, a KDNP frakcióvezetője arról beszélt felszólalásában, nem igaz, hogy csak igazságos béke létezik, szerinte ugyanis a béke valamilyen kompromisszummal születik. Úgy vélte, igazságos háborúról lehet abban az értelemben beszélni, hogy vannak a honvédők, és vannak az agresszorok, de igazságos békét még nem látott a világ. Mint a politikus megjegyezte, örömmel fogadta, hogy már Szabó Tímea és Arató Gergely is azt feltételezi, hogy a béke kulcsa a magyar külügy zsebében van, és ha Szijjártó Péter elutazik Moszkvába, akkor béke lesz. Simicskó István ugyanakkor úgy vélte, a magyar külügynek valóban szüksége lesz minden tehetségére, hiszen, ha a harci cselekményeknek vége is lesz egyszer, azonnal megindul a bűnbakok, a belső ellenség keresése. Hozzátette, az látszik, hogy ez egy elhúzódó háború lesz, amely a hibrid hadviselés tipikus esete. Fekete Istvánt idézve kiemelte,

Kocsis Máté megkérdezte Szabó Tímeát, hány dollárt kap egy bekiabálásért

Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője azt javasolta Szijjártó Péternek, hogy nagyjából mindent felejtsen el, amit az ellenzéki padsorokból hallott. Mint kiemelte, alapvetően érthetetlen, hogy miért akarnak egy békepárti javaslatot átírni a baloldali pártok, ugyanakkor nagy előrelépésnek nevezte, hogy az ellenzéki pártok egyáltalán eljutottak a béke szorgalmazásához. Mint Kocsis Máté megjegyezte, jellemző a baloldali álláspont széttagoltságára, hogy míg a külügyminisztert vagy háromszor küldték ki Moszkvába, mások pedig azt szorgalmazták, hogy ne menjen,

A Fidesz frakcióvezetője úgy vélte, az ellenzék képtelen a magyar álláspontra helyezkedni, majd kijelentette,

A bekiabáló Szabó Tímeának címezve úgy fogalmazott, „ne óbégassanak, nem Amerikában vannak”, majd az ismételt közbeszólásra reagálva azt kérdezte,

Kocsis Máté ezután a javaslat szövegéből idézett, miszerint Magyarország ismételten elítéli Oroszország katonai agresszióját, ugyanakkor meg kell határoznia a saját érdekeit, amelyek olykor párhuzamosan futnak az ENSZ, vagy az EU érdekeivel, de olykor attól eltérnek. Ilyen eltérésnek nevezte a kárpátaljai magyar kisebbség melletti kiállást, hiszen

Végezetül arról beszélt, érthetetlen a számára Szabó Tímea képviselő asszony viselkedése, aki egy 0,1 százalékos párt tagjaként teljesen nyilvánvalóan idegen nagyhatalmi érdekeket képvisel a magyar parlamentben.

-tette fel e kérdést Kocsis Máté.

Hányszor kell még elismételni, hogy a kormány elítéli a háborút?

A vitát végül Szijjártó Péter viszontválasza zárta, amelyben a külügyminiszter az ellenzéki hozzászólásokra reagálva kiemelte, örömteli, hogy a kárpátaljai magyarok támogatásában egységes a magyar parlament. Úgy vélte, a vita annak ékes bizonyítéka, hogy az ellenzék elképesztő küzdelmet folytat a lelkiismeretével. Megjegyezte, ha az ellenzék azt szeretné, hogy Moszkvába menjen, akkor miért kritizálták folyamatosan, amikor ezt tette. Szijjártó Péter kiemelte, a háborút a magyar kormány és a magyar kormánypártok számtalanszor elítélték.

-hangsúlyozta, hozzátéve, a határozati javaslatban is ismételten szerepel, hogy Magyarország elítéli Oroszország katonai agresszióját, elismeri Ukrajna jogát az önvédelemhez. A külügyminiszter szerint ezek világos, érthető mondatok, amelyek pontosan megfogalmazzák, amit az ellenzéki hiányol. Szijjártó Péter értetlenségének adott hangot, hogy az ellenzéki képviselőknek miért fontos, hogy egy magyar álláspontról mit gondolnak az oroszok, az amerikaiak, az ukránok vagy bárki más. Úgy vélte, ha a magyar diplomácia is ehhez igazodott volna, akkor mára fegyverszállítmányok haladnának át hazánkon, fegyvert és akár embert is küldtünk volna a harcokba. Ezt pedig a magyar emberek a választáson kinyilvánított akaratuk szerint nem akarták.

-zárta a vitát Szijjártó Péter.

Vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.