Pesti Srácok

Gulyás Gergely: mélyponton a svéd–magyar diplomáciai kapcsolatok, a svéd kormánynak bizalomerősítő lépéseket kell tennie (visszanézhető)

Svédország NATO-csatlakozása esetében a frakcióban alakult ki komoly vita, amelyet még a kormány sem tart megalapozatlannak – hangsúlyozta a Kormányinfón Gulyás Gergely. A kancelláriaminiszter kiemelte, a svéd-magyar diplomáciai kapcsolatok egyértelműen mélyponton vannak, ezt jól jelzi, hogy Svédország a gyermekvédelmi törvény uniós megtámadása mögé is felzárkózott. Úgy vélte, nem szabad importálni az országok közötti ellentéteket a NATO közösségébe, a svéd kormánynak bizalomerősítő lépéseket kell tennie.

Szentkirályi Alexandra a Kormányinfón elöljáróban beszámolt a januári árstop-razzia eredményeiről. A kormányszóvivő ismertette, az ellenőrzések mintegy 468 üzletet érintettek, 334 eljárás indult és 179 esetben állapítottak meg jogsértést. Hozzátette, a bírságok kiszabása is megtörtént, amely a 333 millió forintot is elérte. Szentkirályi Alexandra kiemelte, a kormány azért határozta meg az árstopos termékek körét, hogy azokat betartsák az üzletek, így azoknak a boltoknak drága lesz a húsvét, akik trükköztek, például úgy, hogy a raktáraikban parkoltatták az említett termékeket.

A kormányszóvivő kitért arra, hogy online árfigyelő rendszert is be fognak vezetni, hogy nyomon lehessen követni az indokolatlanul magas árú termékeket, és végre árverseny alakulhasson ki.

Szentkirályi Alexandra; fotó: MTI
PestiSracok facebook image

A rezsicsökkentés kitart az év végéig, és a tervek szerint tovább is

Gulyás Gergely a Kormányinfón elmondta, a kormány hosszan foglalkozott az energetikai helyzetértékeléssel, megállapították, hogy az idei évi költségvetésben minden forrás rendelkezésre áll, hogy a rezsicsökkentés fenntartható legyen az év végégig, és a tervek szerint azon túl is. A kancelláriaminiszter elmondta, a kormányülésén foglalkoztak az orosz-ukrán háború okozta negatív gazdasági hatásokkal is. A kormány mindenkinek nem tud segíteni, de a versenyképesség fenntartása érdekében a kis-, és közepes vállalkozásokat a lehetőségekhez mérten támogatja – hangsúlyozta Gulyás Gergely, kifejtve, a még szerződést nem kötő vállalkozások, önkormányzatok és alapítványok a piaci áron fognak tudni szerződést kötni. Ez tízezer gazdasági társaságot is érinthet, míg a felmerülő veszteséget az MVM lesz kénytelen lenyelni.

Gulyás Gergely arról is beszélt, a kormányülésen tárgyaltak a vízközművekről is, amelyek esetén átfogó felújítás szükséges. Mint kifejtette, 22 százalék a hálózati vízveszteség, ezért ezermilliárd forintos nagyságrendű beruházás válik szükségessé a közeljövőben. A kancelláriaminiszter kitért arra, rendezni kell az egységes árrendszer kérdését is, mivel országos viszonylatban jelentős különbségek mutatkoznak.

Az ellenzék nem ura önmagának

Újságírói kérdésre Gulyás Gergely arról is beszélt, egy évvel a választások után kijelenthető, egész Európa nehéz három évet tudhat maga mögött, számtalan kormány megbukott, erre cáfolt rá a Fidesz-KDNP, amelynek támogatottsága máig is kitart. Úgy vélte, ezzel szemben a baloldal morális válságba került, hiszen az Állami Számvevőszék pártköltésekről szóló beszámolójából is kitűnik,

Mint ugyanakkor megjegyezte, az ellenzék láthatóan

Legutóbbi akciójuk ugyanakkor, amikor a kormány ülését próbálták ellenzéki képviselők megakadályozni, az ellenzéki szavazókat is megerősíthette abban, hogy a jelenlegi baloldal nem kormányzóképes.

Gulyás Gergely; fotó: MTI

Gyurcsány megint igazat mondott

A kancelláriaminiszter szintén újságírói kérdésre arról beszélt, az olyan politikatörténelmi jelentőségű eseményekre érdemes odafigyelni, amikor Gyurcsány Ferenc végre igazat mondott, jelen esetben arról, hogy az ellenzéki politikusok Brüsszelben mindent megtesznek a Magyarországnak járó források elapasztásáért. Mint Gulyás Gergely megjegyezte, egykori főnöke még Ujhelyi Istvánra is rácáfolt, aki az elmúlt hét folyamán még tagadta a baloldali aknamunkát.

Svédországnak ideje lenne bizalomerősítő lépéseket tennie Magyarország felé

Gulyás Gergely kitért arra is, Svédország NATO-csatlakozása esetében a frakcióban alakult ki komoly vita, amelyet még a kormány sem tart megalapozatlannak. Mint kifejtette, a svéd-magyar diplomáciai kapcsolatok egyértelműen mélyponton vannak, ezt jól jelzi, hogy Svédország a gyermekvédelmi törvény uniós megtámadása mögé is felzárkózott. A kancelláriaminiszter úgy vélte, nem szabad importálni az országok közötti ellentéteket a NATO közösségébe, a svéd kormánynak bizalomerősítő lépéseket kell tennie.

Szólt arról is, az eddig is nyilvánvaló volt, hogy Brüsszel tele van korrupciós ügyekkel, az Európai Parlamentet behálózza a korrupció, ez a botrány most az Európai Néppártot is utolérte, ahol belga rendőrök razziáztak.

Gulyás Gergely kancelláriaminiszter és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő 10 órai kezdettel tartja aktuális sajtótájékoztatóját a kormányülésen hozott döntésekről. A Kormányinfót a PestiSrácok.hu oldalán élőben is követheti.

Vezetőkép: MTI

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.