Pesti Srácok

A telexes újságírónő, akinek az R56 Söröző volt a kedvenc kocsmája

A telexes újságírónő, akinek az R56 Söröző volt a kedvenc kocsmája

Egy éven át az R56 volt azt hiszem a kedvenc kocsmám. Élveztem, hogy a PestiSrácok klubsörözőjében beszélgetünk melegekről, katolicizmusról, genderről, vitázunk háborúról, melegkérdésről, oroszpropagandáról – írta a nemrégiben bezárt R56 sörözőről szóló könnyed nekrológjában Molnár Réka, a Telex újságírója. Mint hozzáteszi, „volt, aki leribancozott, volt, akivel jókat beszéltünk. Így volt ez kerek.”

Ügyeletes újságíróként nemrégiben landolt nálam a Telex csütörtöki cikke, hogy azt szemlézni érdemes. Az írás kiindulópontja, hogy Molnár Réka, a Telex újságírója a tavalyi április 3-ai ellenzéki bukta estéjén gondolt egyet, és lement a nemrégiben bezárt R56 sörözőbe, ahol már azt énekelte kocsma közönsége: „Orbán Viktor katonája vagyok, legszebb katonája”. A helyzet az, hogy adtam egy figyelemfelkeltő címet, összeszedtem pár veretes mondatot a leadbe, de aztán elakadtam. Az írás ugyanis önmagában kerek egész. Nem független, nem objektív, ellenben őszinte. Megtehetném, hogy kiemelek pár mondatot belőle, mondjuk arról, hogyan került konfliktusba a cikk szerzője,

Vagy ennek a benyomásnak az ellentétét felerősítve azt a részt, amely szerint

PestiSracok facebook image

Vagy csak egyszerűen ideidézhetném a konklúziót, ebből egyébként több is van, miszerint:

De így a szemlézés sem az igazi. Ehelyett azt javaslom, ha csak egy cikket olvasna el valaki a Telexről máma, vagy úgy általában egy cikket olvasna már csak úgy általában is, akkor legyen ez. Úgy, ahogy van, az elejétől a végéig. Mert ez egy jó cikk.

Forrás: telex.hu; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!